با توجه به اینکه آپدیت گوشیهای هوشمند موبایل به نسخه های جدیدتر یک امر ضروری به شمار می رود لذا در این بخش نحوه آپدیت گوشیهای هوآوی Huawei به نسخه های جدیدتر با استفاده از فایل رام دانلود شده را به ۲ روش آموزش می دهیم:

(توجه: این روش برای گوشی های هوآوی دارای EMUI 3.X و آندروید ۵ یا پایین تر کاربرد دارد)

ـ ابتدا فایل رام مرتبط با مدل و شماره ساخت (Build Number) گوشی تان را که با فرمت Rar یا Zip (فشرده شده) می باشد از یک سایت معتبر دانلود نمایید (توجه: فایلهای رام قرار داده شده در ان اس موبایل، رسمی و کاملا بدون دستکاری می باشد. برای دانلود رامهای هوآوی اینجا کلیک کنید). سپس با استفاده از برنامه Winrar یا Winzip آن را اکسترکت Extract نمایید تا از حالت فشرده خارج گردد.

ـ فایل UPDATE.APP را از محل اکسترکت شده کپی کرده و در پوشه dload در صفحه اصلی (صفحه Root) رم خارجی گوشی (توجه: رم خارجی همان رم میکرو اس دی Micro SD می باشد نه حافظه خود گوشی) Paste نمایید (توجه: اگر پوشه dload وجود ندارد باید آن را بسازید).

huawei.update.s.1

ـ پس از اتمام کپی به لیست برنامه های گوشی رفته و برنامه Updater را باز نمایید (توجه: به این برنامه می توانید از طریق تنظیمات گوشی نیز دسترسی داشته باشید).

ـ از منو Menu برنامه به مسیر Local update (آپدیت محلی) رفته و گزینه Full Package: UPDATE.APP را انتخاب نموده سپس روی install (نصب) کلیک کنید.

huawei.update.s.2

huawei.update.s.3

ـ مراحل را ادامه دهید تا گوشی ریستارت گردیده و آپدیت شود. مدت زمان اجرا حدودا ۵ دقیقه می باشد.

ـ در پایان می توانید با مراجعه به این مسیر، Settings -> About phone -> Build number مشخصات شماره ساخت و نسخه آندروید گوشی را با مشخصات فایل دانلود شده بررسی نمایید تا مطمئن شوید که گوشی شما به روز رسانی شده است.

(توجه: این روش برای گوشی های هوآوی دارای EMUI 3.X و EMUI 4.X و آندروید ۵ یا بالاتر کاربرد دارد)

ـ فایل دانلود شده را که به صورت UPDATE.APP می باشد به پوشه dload در صفحه اصلی مموری کارت Micro SD (نه حافظه داخلی گوشی) کپی نمایید.

ـ برنامه شماره گیر گوشی را باز کرده و کد زیر را به طور دقیق شماره گیری نمایید:

*#*#۲۸۴۶۵۷۹#*#*

ـ در منوی باز شده (ProjectMenu)، طبق تصویر زیر ابتدا گزینه Software Upgrade سپس SDCard Upgrade را انتخاب کرده و در پایان روی گزینه OK کلیک کنید تا عملیات بروزرسانی آغاز شود.

huawei.update.s.4

ـ پس از پایان عملیات گوشی ریستارت شده و بروزرسانی گوشی انجام خواهد شد.

ضمنا: برای یادگیری نحوه نصب رامهای هوآوی از طریق بوت می توانید از آموزش موجود در لینک زیر استفاده نمایید:

http://nsmobile.ir/?p=1089