شرکت چینی هوآوی، همانند بسیاری از شرکت های جهان، گوشیها و اسمارت فونهای خود را به صورت مجزا در چند منطقه تولید کرده و بفروش می رساند. این شرکت در تقسیم بندی مناطق کدی اختصاصی برای آن منطقه در نظر گرفته و رامها و بروزرسانی ها را بر اساس آن منطقه برای اسمارت فونها ارائه می دهد. البته تقسیم بندی مناطق تنها در رام و آپدیت خلاصه نشده بلکه شرکت هوآوی بعضا در تولید اسمارت فونها اپراتورهای شبکه منطقه و بعضا برخی تغییرات نرم افزاری مطابق با منطقه را نیز در نظر می گیرد. لذا آگاهی کاربران از منطقه گوشی که خریداری کرده اند بسیار مفید بوده و می تواند مانع آنها از سردرگمی های بروزرسانی و … شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که ممکن است کاربری در ایران به جای خرید منطقه خاورمیانه و به دلیل عدم آگاهی فروشنده و خریدار، گوشی خریداری نماید که کد منطقه آن غیر از خاورمیانه، مثلا آسیا یا اروپا، باشد. لذا دانستن کد اختصاص یافته منطقه بر روی گوشی هوآوی می تواند کمک شایانی به کاربر نماید.

آموزش مشاهده کد منطقه گوشی های هوآوی:

[توجه: این آموزش ممکن است در برخی از گوشی ها با نسخه های متفاوت آندروید دارای مسیر متفاوتی باشد یا حتی کار نکند]

ـ ابتدا کد زیر را بر روی گوشی خود شماره گیری نمایید:

*#*#۲۸۴۶۵۷۹#*#*

ـ در منویی که باز می شود network information query را انتخاب نمایید

ـ سپس گزینه vendor country info را انتخاب کنید

ـ در پنجره ای که ظاهر می شود به گزینه جلوی Country توجه نمایید.

vendor.country.info.large

  گزینه های ظاهر شده، نشانگر مناطق زیر و دارای کد مناطق زیر می باشند:

meanaf : منطقه خاورمیانه و آفریقا

[ کد منطقه: C185 ]

eu : منطقه اروپا

[ کد منطقه: C432 ]

specseas : منطقه آسیا (شامل آسیای جنوب شرقی)

[ کد منطقه: C636 ]

ضمن اینکه [ کد منطقه: C900 ] مورد استفاده بیشتر در آندروید ۵ و [ کد منطقه: C00 ] مورد استفاده بیشتر در آندروید ۴ شامل تمامی مناطق می باشند و با مشاهده یکی از کد مناطق بالا می توان نسبت به بروزرسانی به آندروید بالاتر اقدام نمود.

توجه: برای برخی از مناطق در نسخه های مختلف آندروید گاها کد های متفرقه ای نیز مشاهده شده اند. مثلا [ کد منطقه: C433 ] در برخی نسخه های آندروید که نشانگر منطقه خاورمیانه می باشد.

لذا اگر در آپدیت گوشی هوآوی خود به مشکل برمیخورید یا اینکه نمی دانید برای بروزرسانی گوشی هواوی خود، کدام شماره ساخت را دانلود نمایید، می توانید از آموزش مذکور جهت مشاهده کد منطقه استفاده نموده و جهت دانلود رام مناسب اقدام نمایید.