مشکل بالا نیامدن گوشی و یا گیر کردن در لوگو آندروید، که اصطلاحا به آن بریک نرم افزاری گفته می شود، از جمله مواردی است که بر روی گوشی های هوشمند موبایل بسیار پیش میاید. این مشکل اکثرا در جریان نصب یک نرم افزار یا پس از نصب آن و نیز بر اثر بروز خطا در آپدیت یا نصب سیستم عامل اتفاق می افتد. بر روی اکثر گوشی های هوشمند نصب رام و یا فلش آن تا حدودی مشکل را برطرف می کند. اما گاها رفع این مشکل به این سادگی ها نیست.

در مطلب حاضر قصد داریم نحوه آنبریک unbrick گوشی نوکیا ۶ و حل مشکل بالا نیامدن این گوشی و گیرکردن آن در لوگو آندروید را آموزش دهیم.

[توجه: آموزش حاضر توسط تیم ان اس موبایل کاملا با موفقیت تست شده است]

قبل از شروع آموزش لطفا به نکات زیر توجه بفرمایید:

ـ آموزش زیر مختص گوشی نوکیا ۶ دارای مدل TA-1021 می باشد و بر روی این مدل با موفقیت تست شده است.

ـ ان اس موبایل مسئولیت عواقب احتمالی را بر عهده نمی گیرد.

ـ برای کسب نتیجه مطلوب مراحل باید عینا طبق آموزش انجام شوند.

ـ برای انجام این آموزش به یک سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ و یک مموری کارت Micro SD با ظرفیت حداقل ۵۱۲ مگابایت نیاز دارید.

ـ با انجام این آموزش تمامی اطلاعات موجود در حافظه داخلی گوشی پاک شده و تقریبا غیر قابل ریکاوری خواهد بود.

ـ رمز تمامی فایل ها در صورت نیاز www.nsmobile.ir می باشد

آموزش قدم به قدم نحوه آنبریک Unbrick (حل مشکل بالا نیامدن) گوشی نوکیا ۶ Nokia:

ـ ابتدا بایستی فایل فشرده زیر را که شامل تمامی فرمورها و ابزارهای مورد نیاز می باشد خریداری نموده و دانلود بفرمایید:

لینک پرداخت و دانلود [۱۰,۰۰۰ تومان]:

[حجم فایل: ۱.۷ گیگابایت] [آی دی پشتیبانی تلگرام: nsmobile@] [راهنمای پرداخت و دانلود]

ـ پس از دانلود، فایل فشرده را بر روی سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ خود اکسترکت نمایید.

ـ در ادامه فایل Nokia6_OTA_update.zip را (بدون آنکه اکسترکت نمایید) در صفحه اصلی مموری کارت (Micro SD) کپی نمایید. سپس مموری کارت را در گوشی قرار داده و وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) شوید. برای ورود به حالت ریکاوری در گوشی نوکیا ۶ می توانید به آموزش زیر مراجعه نمایید:

آموزش ورود به حالت ریکاوری و ریست فکتوری نوکیا Nokia

ـ پس از ورود موفق به حالت ریکاوری بر روی گزینه “Apply update from SD card” رفته و آن را انتخاب نمایید. در ادامه فایل Nokia6_OTA_update.zip را انتخاب نموده و آن را نصب نمایید.

ـ چنانچه پس از نصب خطایی ظاهر گشت و گوشی ریستارت شد نگران نباشید. در صورت ریستارت نشدن آن را به صورت دستی ریستارت بفرمایید. پس از ریستارت گوشی، مجددا وارد محیط ریکاوری خواهد شد. در غیر این صورت مجددا به صورت دستی وارد محیط ریکاوری شوید.

ـ پس از ورود به ریکاوری این بار بایستی گزینه ای با عنوان “Reboot to bootloader” در بین گزینه ها افزوده شود. اگر این گزینه را می بینید پس تا اینجا مراحل را درست انجام داده اید، در غیر این صورت بایستی مراحل بالا را مجددا تکرار کنید.

ـ در ادامه بایستی از داخل فایل دانلود و اکسترکت شده در مرحله اول، فایل های زیر را از حالت فشرده خارج سازید (برای اکسترکت می توانید از برنامه Winrar استفاده نمایید):

Nokia6_Android7.1.1_Firmware.7z

OST_tool.zip

OST_Patch.zip

ـ پس از اکسترکت وارد پوشه OST_tool شده و با کلیک بر روی launcher.exe آن را نصب نمایید. برای نصب کافی است چندین بار روی Next کلیک کنید تا در نهایت گزینه Finish ظاهر گردد. پس از نصب برنامه را اجرا نکنید.

ـ در ادامه وارد پوشه OST_Patch شده و فایل داخل آن (OnlineUpdateTool.exe) را کپی نمایید.

ـ حال به مسیر نصب برنامه (به صورت پیش فرض در مسیر Program Files x86/OST LA) رفته و در جای خالی Paste نمایید تا فایل کپی شده جایگزین فایل موجود گردد (برای جایگزینی از گزینه Replace استفاده کنید).

ـ در ادامه در همان مسیر فایل OnlineUpdateTool.exe.config را حذف کنید.

ـ حال فایل OnlineUpdateTool.exe را اجرا نمایید.

ـ در برنامه باز شده روی گزینه Next کلیک کرده و در مرحله بعدی رام مخصوص را که در پوشه استخراج شده از فایل Nokia6_Android7.1.1_Firmware.7z قرار دارد لود کنید.

ـ گوشی را با کابل به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل نموده و در محیط ریکاوری گزینه Reboot to bootloader را انتخاب نمایید.

ـ حال گزینه Next در روی نرم افزار ظاهر خواهد شد. روی این گزینه کلیک کرده و منتظر بمانید. در وهله اول به احتمال بسیار زیاد فرآیند فلش خطا خواهد داد. روی گزینه Continue کلیک کرده و مجددا فرآیند فلش را ادامه دهید تا با موفقیت فایل فلش شود (توجه: قبل از انجام این مرحله مطمئن شوید که گوشی شما دارای حداقل ۵۰ درصد شارژ باتری می باشد).

ـ با انجام موفق مرحله بالا، آندروید ۷.۱.۱ روی گوشی شما فلش خواهد شد، اما با آغاز به کار گوشی، از شما خواسته می شود تا آن را آپدیت بفرمایید. فرآیند آپدیت را انجام دهید تا مجددا رام ۹ پای بر روی گوشی نصب گردد.

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود 🙂