همانطور که می دانید گاها پیش می آد که گوشی یا تبلتی بخرین و ببینین زبان فارسی را ساپورت نمی کنه یا به عبارتی چون شماره ساخت گوشی متعلق به خاورمیانه نیست این زبان در بین زبانهای گوشی گنجانده نشده است. یا اینکه روی گوشی تون رام جدیدی نصب می کنین و می بینین فارسی بین گزینه هاش نیست، در این مورد یا باید به فکر رام جدیدی باشین یا اینکه آسانترین راه حل رو انتخاب کنید. این راه حل استفاده از نرم افزار MoreLocale می باشد. در این پست استفاده صحیح از این نرم افزار را به شما آموزش می دهیم امید است که مفید واقع شود.

۱ـ ابتدا آخرین نسخه نرم افزار را با ورود به لینک زیر دانلود کنید:

دانلود MoreLocale v2.3.1 نرم افزار فارسی ساز گوشیهای آندروید

۲ـ در ادامه نرم افزار را نصب نموده و اجرا کنید. صفحه زیر ظاهر خواهد شد. روی Custom Locale کلیک کنید.

more.locale.s1

۳ـ مانند تصویر زیر روبروی گزینه Language ، عبارت fa و روبروی Country عبارت IR را تایپ کنید (اگر در تایپ مشکل دارید می توانید با کلیک روی ISO639 از بین گزینه ها Persian و با کلیک روی ISO3166 گزینه Iran را انتخاب نمایید). در ادامه روی Set کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

more.locale.s2

۴ـ اگر همانند تصویر زیر در ادامه با عبارت Permission Denied مواجه شدید مراحل بعدی را دنبال کنید.

more.locale.s3

۵ـ ابتدا با کلیک روی گزینه زیر آخرین نسخه نرم افزار Minimal ADB Fastboot را دانلود نمایید (حجم فایل: ۷۶۰ کیلوبایت):

دانلود

۶ـ پس از دانلود نرم افزار را در کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب نموده و اجرا نمایید (توجه: در ویندوز ۷ و بالاتر برنامه را با کلیک راست و گزینه Run as administrator اجرا کنید). با اجرای برنامه Minimal ADB Fastboot با پنجره زیر مواجه خواهید شد.

more.locale.s4

۷ـ در این بخش گوشی را با کابل به کامپیوتر وصل نمایید (توجه: گزینه Usb Debugging باید در گوشی تان فعال باشد، برای یادگیری نحوه فعال سازی Usb Debugging روی لینک زیر کلیک کنید).

آموزش فعال سازی USB Debugging در سیستم عامل آندروید

۸ـ حال در برنامه اجرا شده عین این عبارت را تایپ کنید (توجه: به جای تایپ می توانید از گزینه های کلیک راست Copy و Paste استفاده کنید):

adb shell

۹ـ اگر درایور USB گوشی تان مشکل داشته باشد، یا USB Debugging را فعال نکرده باشید با خظای زیر مواجه خواهید شد ولی اگر کارها درست پیش بره کافی است تا یک قدم دیگر بردارید.

more.locale.s5

۱۰ـ در ادامه طبق تصویر عین عبارت زیر را وارد نمایید:

pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

more.locale.s6

۱۱ـ اگر مراحل را درست پیش رفته باشید کار تمام است، کافی است دوباره مراحل ۲ و ۳ این آموزش را در گوشی تان انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

امید است که این آموزش مفید واقع شود.