LGUP نرم افزاری جدید و تحت ویندوز برای فلش و نصب رام بر روی گوشی های هوشمند شرکت ال جی LG می باشد. این نرم افزار قابلیت فلش رامهای ال جی دارای فرمت KDZ، tot و bin را دارا می باشد. از ویژگی های خاص این نرم افزار فلش رامهای نوقا (آندروید ۷ و بالاتر) می باشد که سایر نرم افزارها از آن برخوردار نمی باشند.

آموزش فلش رام بر روی گوشیهای ال جی LG با استفاده از نرم افزار تحت ویندوز LGUP:

[توجه: از این روش می توانید برای آپگرید یا دانگرید رام استفاده نمایید. در آپگرید به احتمال زیاد اطلاعات موجود در گوشی حفظ خواهد شد اما در دانگرید اطلاعات پاک می شود. لذا توصیه می شود قبل از فلش (آپگرید یا دانگرید) حتما از اطلاعات خود نسخه پشتیبان (بکاپ) تهیه نمایید]

ـ ابتدا از لینک زیر آخرین نسخه درایور گوشیهای ال جی را دانلود کرده و نصب نمایید:

دانلود آخرین درایور گوشیهای هوشمند ال جی LG Drivers

ـ حال با استفاده از لینک زیر آخرین و جدیدترین نسخه برنامه نصبی LGUP و همچنین فایلهای DLL نصبی موجود (مرتبط با گوشی خود) را دانلود کرده و بر روی ویندوز نصب نمایید:

[توجه: اگر فایل DLL برای مدل گوشی شما در این صفحه موجود نمی باشد باید آن را با جستجو در وب دانلود کرده و در پوشه Mode (در صورت نبود این پوشه آن را به طور دستی بسازید) در محل نصب برنامه LGUP کپی نمایید]

دانلود LGUP v1.14.3 آخرین نسخه برنامه فلش گوشیهای هوشمند ال جی LG

ـ در ادامه باید گوشی را به حالت دانلود (Download Mode) ببرید. برای این منظور گوشی را خاموش کرده و در حالی که ولوم بالا (Volume Up) را نگه داشته اید با استفاده از کابل USB گوشی را به کامپیوتر متصل نمایید.

ـ برای اطمینان از نصب درایور گوشی می توانید همانند تصویر زیر به Device Manager ویندوز مراجعه کنید.

ـ حال برنامه LGUP را اجرا کنید. طبق تصویر مدل گوشی شما باید در کادر قرمز رنگ نشان داده شود (اگر هنگام ورود با خطا مواجه شدید مطمئنا درایور یا فایل dll مربوطه را درست نصب نکرده اید). در ادامه تیک گزینه UPGRADE را زده و در کادر BIN File روی آیکن سه نقطه (…) کلیک کنید. رام دانلود شده (با فرمتهای KDZ, tot, bin) را یافته و انتخاب نمایید تا وارد برنامه شود.

ـ پس از اینکه فایل رام وارد برنامه شد روی گزینه Start کلیک کنید تا فرآیند فلش آغاز شود.

ـ پس از طی مراحل همانند تصویر گزینه … Waiting for reset ظاهر شده و گوشی ریستارت خواهد شد، هنوز منتظر باشید و کابل را جدا نکنید.

ـ در پایان گزینه Click here to continue ظاهر خواهد شد که نشان دهنده اتمام فرآیند فلش می باشد حال می توانید کابل را جدا کنید. در ادامه منتظر بمانید تا گوشی سیستم عامل را بالا بیاورد.

ـ تبریک، اکنون گوشی شما فلش شده و آماده استفاده می باشد.

[توجه: پس از آپدیت گوشی به نسخه بالاتر، بهتر است آن را یکبار به تنظیمات کارخانه برگردانید (Reset Factory) تا بهترین عملکرد را در سیستم عامل داشته باشید]

ـ در ضمن برای مشاهده آموزش ویدئویی نحوه فلش رام بر روی گوشی های LG با استفاده از LGUP می توانید از ویدئو زیر استفاده نمایید:

[برای شروع ویدئو روی آیکن پخش کلیک کنید]

ـ امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود 🙂