در اینجا قصد داریم نحوه روت گوشی سامسونگ گالاکسی جی ۷ پرایم (Samsung Galaxy J7 Prime) با مدل SM-G610F و دارای آندروید نسخه ۶.۰.۱ را آموزش دهیم. لطفا قبل از شروع کار به نکات زیر توجه نمایید:

توجه: این آموزش مختص گوشی Samsung Galaxy J7 Prime با شماره مدل G610F می باشد لذا استفاده از آن برای سایر گوشیها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

توجه: این آموزش مختص سیستم عامل آندروید نسخه ۶.۰.۱ در حال اجرا روی گوشی مذکور می باشد و روی سایر نسخه های آندروید این گوشی تست نشده است.

توجه: قبل از شروع کار جهت جلوگیری از خاموش شدن، مطمئن شوید گوشی تان دارای حداقل ۵۰ درصد شارژ باتری می باشد.

توجه: اگر چه آموزشهای ارائه شده در ان اس موبایل اکثرا پس از تست و آزمایش قرار داده می شوند اما روت گوشیهای آندروید همواره با ریسکهای احتمالی همراه می باشد لذا مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده ان اس موبایل نمی باشد.

آموزش روت گوشی Samsung Galaxy J7 Prime با استفاده از Odin:

ـ ابتدا با مراجعه به لینک زیر آخرین درایور گوشی های سامسونگ را دانلود کرده و در کامپیوتر نصب نمایید:

دانلود آخرین درایور گوشیهای هوشمند سامسونگ Samsung Drivers

ـ حال بایستی حتما در تنظیمات گوشی تان گزینه های USB Debugging و OEM unlock را فعال نمایید، برای یادگیری نحوه فعال سازی USB Debugging به لینک زیر مراجعه نمایید (توجه: گزینه OEM Unlock هم، دقیقا در همان مسیر USB Debugging و چند گزینه بالاتر از آن قرار دارد، ضمنا در صورت عدم فعال سازی OEM Unlock ممکن است پس از نصب ریکاوری یا SuperSU، سیستم عامل گوشی بالا نیاید):

آموزش فعال سازی USB Debugging در سیستم عامل آندروید

ـ حال دوباره در تنظیمات گوشی تان به بخش حسابها Accounts رفته و در صورتی که اکانت گوگل (Gmail) وارد نموده اید آن را موقتا تا پس از فرآیند روت حذف نمایید (توجه: انجام این کار جهت جلوگیری از Factory Reset Protection احتمالی (درخواست ایمیل برای ورود به سیستم عامل) ضروری است).

ـ آخرین نسخه برنامه Odin را از لینک زیر دانلود کرده و در کامپیوتر خود اکسترکت نمایید:

دانلود Odin3 v3.12.4 نرم افزار فلش گوشیهای هوشمند سامسونگ

ـ با استفاده از لینک زیر کاستوم ریکاوری TWRP مخصوص G610F را دانلود نمایید (حجم فایل: ۱۸.۲ مگابایت)

دانلود

[downloadcount link=”http://dl.nsmobile.ir/upload/files/root/samsung_g610f/TWRP_G610F.tar”]

رمز فایل(در صورت نیاز):  www.nsmobile.ir

ـ برنامه SuperSU را از طریق لینک زیر دانلود نموده و آن را بدون اینکه اکسترکت نمایید در حافظه داخلی گوشی تان کپی نمایید (حجم فایل: ۴.۶ مگابایت)

دانلود

[downloadcount link=”http://dl.nsmobile.ir/upload/files/root/samsung_g610f/BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328.zip”]

رمز فایل(در صورت نیاز):  www.nsmobile.ir

ـ در ادامه گوشی خود را خاموش کرده و وارد حالت دانلود Download Mode شوید. برای ورود به حالت Download Mode همانند تصویر زیر، در حالیکه گوشی خاموش می باشد، به طور همزمان (توجه: تاکیدا به طور همزمان) دکمه های ولوم پایین (Volume Down) ، پاور (Power) و خانه (Home) را فشار داده و برای ۶ الی ۸ ثانیه نگه دارید.

galaxy.s6.g920f.android.6.0.1.s1ـ در ادامه همانند تصویر زیر وارد حالت Download Mode خواهید شد. دکمه ولوم بالا (Volume Up) را فشار دهید تا به صفحه بعد بروید.

galaxy.s6.g920f.android.6.0.1.s3

ـ در این بخش نرم افزار Odin را اجرا کرده و گوشی خود را با کابل به کامپیوتر متصل نمایید.

ـ زمانی که کابل را متصل نمودید Odin به طور خودکار گزینه Added را نشان خواهد داد.

ـ پس از اینکه گوشی شما توسط برنامه مورد شناسایی قرار گرفت روی گزینه AP کلیک کرده و از محل فایلهای دانلود شده فایل TWRP_G610F.zip را انتخاب کنید.

ـ سپس در شاخه Options تیک گزینه Auto Reboot را برداشته و روی Start کلیک کنید تا عملیات نصب twrp آغاز شود.

ـ فرآیند نصب معمولا چند ثانیه طول می کشد ولی اگر زمان اضافه هم برد صبور باشید تا پایان یابد. با اتمام این مرحله در کادر سبز رنگ بالا سمت چپ گزینه Pass را مشاهده خواهید نمود. این به معنی اتمام نصب twrp می باشد.

ـ حال کابل را از کامپیوتر جدا نموده و دوباره به طور همزمان دکمه های ولوم پایین (Volume Down) ، پاور (Power) و خانه (Home) را فشار دهید تا گوشی ریستارت شود، زمانی که متوجه ویبره گوشی شدید بلافاصله و بدون اتلاف وقت این بار دکمه های ولوم بالا (Volume Up) ، پاور (Power) و خانه (Home) را فشار دهید تا وارد محیط ریکاوری TWRP شوید (توجه: اگر نتوانستید وارد ریکاوری twrp شوید و ریکاوری خود سامسونگ ظاهر شد یا وارد سیستم عامل شدید باید مراحل را دوباره از بخش ورود به Download Mode تکرار نمایید).

ـ اگر موفق به ورود به محیط ریکاوری twrp شدید پس از تایید گزینه allow system modifications، با صفحه ای همانند تصویر زیر روبرو خواهید شد.

ـ در این بخش روی Install کلیک کرده و فایل BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328.zip را از حافظه داخلی انتخاب نموده و اقدام به نصب نمایید (در صورتی که نتوانستید این فایل را از حافظه داخلی انتخاب نمایید می توانید آن را در یک فلش OTG قرار داده و پس از اتصال به گوشی، از طریق بخش OTG در twrp اقدام به نصب نمایید). پس از اتمام نصب روی گزینه Reboot کلیک کنید تا گوشی ریستارت شده و وارد سیستم عامل شود.

ـ پس از ورود به سیستم عامل اگر تمامی مراحل را درست انجام داده باشید برنامه SuperSU را در بین برنامه های نصب شده مشاهده خواهید کرد. این به معنی انجام درست فرآیند روت می باشد.

galaxy.s6.g920f.android.6.0.1.s4

ـ ضمنا می توانید از نرم افزار Root Checker موجود در لینک زیر نیز برای بررسی وضعیت روت استفاده نمایید:

دانلود Root Checker v2.2 برنامه بررسی وضعیت روت گوشیهای آندروید

ـ امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود 🙂