حالت تیره Dark Mode که به آن حالت شب Night Mode نیز گفته می شود، تم نمایش سیستم عامل به رنگ قالبا مشکی می باشد که جدیدا توسط شرکت های توسعه دهنده برای بهبود عملکرد دستگاه، صرفه جویی در مصرف باتری و محافظت از چشمان طراحی شده است. با بالاتر رفتن نسخه های سیستم عامل این گزینه به صورت انتخابی در تنظیمات گوشی قرار می گیرد تا افراد در صورت تمایل بتوانند از آن استفاده کنند. ضمن اینکه هم اینک اکثر شرکت های تولید کننده نرم افزار برای گوشی های هوشمند نیز این حالت را در نرم افزارهای خود قرار می دهند. حالت تیره به صورت پیش فرض روی آندروید ۱۰ قرار دارد.

شرکت شیائومی Xiaomi قبل از ارائه آندروید ۱۰، در جدیدترین بروزرسانی خود برای گوشی های دارای آندروید ۹ با رابط کاربری MIUI 10 حالت تیره Dark Mode را قرار داده است که کاربران در صورت تمایل می توانند آن را انتخاب نمایند. در این آموزش قصد داریم ساده ترین روش ممکن برای فعال سازی این حالت را روی گوشی های شیائومی قرار دهیم.

[توجه: با انتخاب این حالت برخی از نرم افزارهای آندروید مانند اینستاگرام نیز به حالت تیره تغییر خواهند یافت]

[توجه: حالت تیره Dark Mode هم اینک فقط روی گوشی های شیائومی دارای آندروید ۹ و MIUI 10 قرار دارد ولی به صورت پیش فرض روی MIUI 11 نیز قرار خواهد گرفت]

آموزش فعال سازی حالت تیره Dark Mode روی گوشیهای شیائومی Xiaomi:

ـ تنظیمات Setting گوشی را باز کرده و وارد گزینه نمایش Display شوید

ـ در ادامه گزینه حالت تیره Dark Mode را مشاهده خواهید کرد. کافی است روی آن کلیک کنید تا فعال شود. کار تمام است.

ـ اکنون می توانید از تم تیره لذت ببرید 🙂