برای مدت کوتاهی امکان انتقال تاریخچه چت و اطلاعات واتساپ از آیفون به گوشیهای سامسونگ وجود داشت و تا به الان این قابلیت به گوشیهای پیکس نیز گسترش یافته است.

اما فقط این نیست، گوگل اعلام نمود که هر گوشی که دارای آندروید ۱۲ باشد می تواند از این ویژگی برخوردار شود. پس در ماههای بعدی، امکان انتقال اطلاعات واتساپ از آیفون به آندروید تنها محدود به سامسونگ و پیکسل گوگل نبوده و تمام گوشیهای آندرویدی، شامل آندروید ۱۲، از آن بهره مند خواهند شد.

انتقال نیز فرآیند ساده تری دارد. گوشیهای Pixel 6 یا Pixel 6 Pro را در نظر بگیرید. تنها چیزی که نیاز دارید یک کابل لایتنینگ به یو اس بی سی می باشد. با این کابل گوشی پیکسل را به آیفون متصل می کنید، سپس زمانی که کارهای اولیه در پیکس ظاهر شد، در گوشی آیفون برای اجرای واتساپ یک کد QR اسکن می کنید و تمامی مکاتبات، فایلها و هر آنچه که نیاز دارید را به پیکسل انتقال می دهید.

اطلاعات با امنیت بین دو گوشی جابجا می شود. گوگل می گوید که با واتساپ از نزدیک کار کرده است تا امنیت جابجایی اطلاعات را جهت عدم دسترسی غیر بررسی کند. اطلاعات به راحتی بین دو گوشی جابجا می شود و در جریان انتقال گوشی آیفون پیامهای جدیدی را دریافت نخواهد کرد.