SP Flash Tool نرم افزاری توسعه یافته توسط شرکت MediaTek می باشد که با آن می توان برای انجام فلش گوشیها و تبلتهای دارای چیپست مدیاتک MediaTek مانند لنوو Lenovo، هوآوی Huawei ، اچ تی سی HTC ، … و یا نصب رامهای رسمی و کاستوم بر روی آنها استفاده نمود. در این آموزش به صورت کاملا تصویری با مراحل انجام فلش و کار با نرم افزار آشنا خواهید شد.

قبل از شروع کار لطفا به نکات زیر توجه نمایید:

ـ رامهای مبتنی بر گوشی های مدیاتک را از منابع معتبر تهیه فرمایید و از فلش رامهای غیر رسمی توسط این نرم افزار خودداری فرمایید.

ـ رامهای دانلود شده برای فلش توسط این نرم افزار باید حتما دارای فایل Scatter (به عنوان مثال: MT6580_Android_scatter.txt) باشند.

ـ حتما قبل از فلش دقت نمایید که رام دانلود شده با مدل و رام فعلی گوشی مطابقت داشته باشد، نصب رام مدل دیگر بر روی گوشی باعث از کار افتادن (بریک) آن خواهد شد.

ـ فلش رام بر روی دستگاه آندرویدی همواره ممکن است با مشکلاتی همراه باشد، لذا ان اس موبایل مسئولیت عواقب احتمالی را برعهده نمی گیرد.

ـ ابتدا از لینک زیر آخرین و جدیدترین نسخه این نرم افزار را دانلود کنید. ضمنا درایور مربوط به گوشیهای مدیاتک را نیز از همین لینک دانلود کرده و قبل از شروع مراحل فلش، روی ویندوز نصب نمایید:

دانلود SP Flash Tool 5.2044 برنامه فلش گوشیهای مدیاتک MediaTek

توجه: در این آموزش به طور نمونه فلش تبلت لنوو  Lenovo A3500-HV با موفقیت انجام می گیرد.

[برای شروع ویدئو روی آیکن پخش کلیک کنید]