پهپاد تصویربرداری (درون Drone) مویک مینی Mavic Mini یکی از کوادکوپترهای تازه به بازار آمده شرکت دی جی آی DJI می باشد که به خاطر وزن بسیار کم، اندازه کوچک و کیفیت تصویربرداری مطلوب از طرفداران خوبی برخوردار شده است. لذا تعداد خریداران این محصول در کشور ما نیز کم نیست.

اخیرا گزارش شده است که برخی از کاربران، در ابتدای کار با این دستگاه (یا حتی میانه کار) با مشکلی مواجه می شوند که آنها را نگران می کند. این مشکل معمولا با خطاهای زیر همراه می باشد:

Motor was unable to rotate
Motor speed error
Max Power Load Reached

و حتی در برخی موارد دستگاه پس از نمایش یک (یا حتی دو مورد) از خطاهای فوق، در حالت پرواز به طور غیر قابل کنترلی فرود می کند که ممکن است صدماتی به دستگاه برسد.

در آموزش حاضر قصد داریم تا بهترین روش های ممکن برای حل این مشکل را ارائه دهیم امیدواریم مفید واقع شود.

[توجه: بنابر فقدان آموزش حاضر در سطح وب سایتهای مرتبط فارسی زبان، تصمیم گرفتیم این آموزش را در بخشی به نام “متفرقه” در ان اس موبایل قرار دهیم. هدف از ارائه آموزش حل مشکل و کاربران ایرانی و رفع سردرگمی آنها می باشد]

آموزش حل مشکل Motor Error پهپاد مویک مینی Mavic Mini:

ـ ابتدا لازم است که دستگاه مویک مینی خود را به جدیدترین نسخه فرمور ارائه شده از طرف شرکت ارتقا دهید. برای انجام اینکار می توانید از دو روش استفاده کنید.

اولین روش و ساده ترین آن استفاده از خود برنامه DJI Fly می باشد. لذا پس از روشن نمودن دستگاه و ریموت کنترل، ابتدا گوشی خود را به اینترنت (ترجیحا وای فای پرسرعت) متصل نموده سپس برنامه DJI Fly را باز کنید. در هنگام ورود، خود برنامه پیام وجود بروزرسانی جدید را نمایش خواهد داد. روی گزینه Install کلیک کرده و منتظر بمانید تا فرمور به طور کامل دانلود شده و نصب گردد (توجه: در صورت عدم نمایش اعلان بروزرسانی، می توانید از تنظیمات برنامه، گزینه About و بخش Aircraft Firmware به صورت دستی اقدام به بررسی جهت دریافت بروزرسانی نمایید). برای دانلود آخرین و جدیدترین نسخه برنامه آندروید DJI Fly می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود DJI Fly

روش دوم استفاده از برنامه تحت ویندوز و مک DJI Assistant 2 می باشد. دستگاه مویک مینی را روشن کرده و با کابل به کامپیوتر متصل نمایید. سپس برنامه DJI Assistant 2 را دانلود کرده و درون Mavic Mini را انتخاب کنید. در ادامه نسخه فرمور دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد. روی گزینه Update کلیک کرده و جدیدترین فرمور ارائه شده برای Mavic Mini را انتخاب نمایید. در ادامه روی گزینه Start Update کلیک کرده و منتظر بمانید تا فرآیند بروزرسانی پایان یابد. برای دانلود این برنامه می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود DJI Assistant

ـ پس از بروزرسانی موفق فرمور مویک مینی، نوبت به بخش مهم و حساس آموزش می رسد. در این مرحله لازم است که تمامی ملخ ها (پرهای) دستگاه را با ملخ های یدکی موجود در بسته جابجا کنید (توجه: ملخ های یدکی در پک کمبو موجود می باشند و در پک استاندارد لازم است که ملخ های جدید تهیه نمایید. ضمنا هیچ توجیح منطقی برای حل این مشکل با تغییر ملخ ها مطرح نشده است، اما کاربران بسیاری با جایگزینی ملخ های یدکی با ملخ های پیش فرض روی دستگاه، مشکل شان برطرف شده است). برای یادگیری نحوه تغییر ملخ های مویک مینی Mavic Mini می توانید از آموزش ویدئویی زیر استفاده کنید (توجه: لطفا طبق آموزش و با دقت ملخ های متناسب را جایگزین نمایید).

ـ با احتمال زیاد انجام موفق دو روش فوق الذکر مشکل درون شما و نمایش خطاهای Motor was unable to rotate و Motor speed error را برطرف خواهد کرد. خطای Max Power Load Reached معمولا زمان استفاده از محافظ ملخ پیش میاید. لذا اگر هنگام پرواز با خطای مذکور مواجه شدید بهتر است محافظ پروانه را جدا کرده سپس بدون آن اقدام به پرواز نمایید.

ویدئو بررسی جزئیات این مشکل و ارائه راهکارهای لازم به زبان اصلی:

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شده باشد 🙂


[توجه: اگر آموزش فوق موثر بود در صورت تمایل می توانید ما را از حمایت خود بهره مند سازید برای Donate لطفا روی لینک زیر کلیک کنید]

صفحه پرداخت حمایت مالی

حمایت مالی شما، باعث دلگرمی ما برای قرار دادن مطالب مفیدتر و آموزش های بیشتر خواهد بود.