براساس گزارشی  که از رسانه ی خبری ای تی نیوز ET News کُره منتشر شده است، شرکت های اپل و سامسونگ در تلاش برای نمایش قند خون روی ساعت های هوشمند بعدی خود هستند. این گزارش بیشتر روی سامسونگ متمرکز است که انتظار میرود سه ساعت در دومین رویداد سال شرکت معرفی کند. در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، ساعتهای هوشمند سامسونگ ممکن است همراه با گوشی های تاشو جدید معرفی شوند. ویژگی سطح خون با یکی از ساعت های Galaxy Watch 4 یا Galaxy Watch Active3 ارائه خواهد شد. البته اسم هر دو این دستگاهها هنوز به صورت قطعی تعیین نشده است.

ویژگی جدیدT از یک سنسور اپتیکال برای تشخیص سطح گلوکوز قند خون بهره می برد، که برای افراد دارای شرایط دیابتیک بسیار حیاتی می باشد. البته این معمولا دارای مکش خون و استفاده از یک قطعه برای اندازه گیری مقدار گلوکوز در خون نمونه برداری شده می باشد.

البته این قابلیت که شرکت سامسونگ قصد استفاده از آن را دارد در اصل مبتنی بر طیف سنجی رامان Raman spectroscopy بوده و بر اساس تحقیقی توسط شرکت سامسونگ و میت MIT توسعه یافته است. سنسور اپتیکال، اطلاعات را از طریق طول موج هایی که با لرزش یک ماده هنگامی که یک نور لیزری پس از برخورد با ماده منتشر می شود به دست می آورد. دقت این سیگنال بر اساس تحقیقی است که سامسونگ و MIT به دست آورده اند.

شرکتهای اپل و سامسونگ موفق به معرفی قابلیت تست نوار قلب در هر دو دستگاه سری ۶ Apple Watch و Galaxy Watch 3 شده اند. البته، هر دو شرکت، قبل ار ارائه قابلیت با تایید دولتی مواجه شدند زیر که آن جزو تکنولوژی های پزشکی می باشد. انتظار می رود که این شرکت ها قبل از ارائه قابلیت سطح قند خون نیز با مشکلات دولتی مواجه بشوند.