با توجه به اهمیت اکانتها در کاربری گوشی های هوشمند موبایل، خروج از اکانت ها در مواردی امری بسیار ضروری و حتی حیاتی می باشد. برای خروج از یک اکانت در گوشی های آندروید یا iOS شما می توانید به راحتی نرم افزار یا اکانت مورد نظر را باز کرده و روی گزینه Log out یا Sign out کلیک کنید اما این امر زمانی مسئله حیاتی پیدا می کند که شما دسترسی به گوشی نداشته باشید.

لذا در مواردی از جمله گم شدن گوشی، به سرقت رفتن گوشی و یا دزدیده شدن آن، خروج از اکانت به صورت Remote یا از راه دور بسیار حائز اهمیت می باشد. در این آموزش قصد داریم تا آموزش دهیم که چگونه می توانید از اکانت های مختلف در سایر دستگاه ها خارج شوید.

اصطلاح این فرآیند Sign Out All Sessions یا Log Out All Sessions می باشد که به معنی خروج از نشست های فعال در سایر دستگاه ها می باشد.

آموزش خروج از نشست های فعال اکانت های مختلف در دستگاه های دیگر:


ـ جی میل Gmail و گوگل Drive

برای خروج از نشست های فعال در اکانت گوگل (Gmail) بدین صورت عمل نمایید:

ـ از طریق مرورگر گوشی یا برنامه gmail، وارد صندوق ایمیل شده و به انتهای صفحه بروید.

ـ در آنجا گزینه ای کوچک به نام Account Details (جزئیات اکانت) قرار دارد روی آن کلیک نمایید.

ـ روی Details (جزئیات) کلیک کنید.

ـ نشست های فعال را مشاهده خواهید نمود.

ـ روی گزینه Sign out of All Web Sessions (خروج از تمامی نشست های وب) کلیک کنید.

ـ کار تمام است، اما پیشنهاد می کنیم که حتما رمز عبور، شماره موبایل ریکاوری و آدرس ایمیل ثانویه اکانت جی میل خود را نیز تغییر دهید.


ـ تلگرام Telegram

برای خروج از سایر نشست های فعال برنامه تلگرام می توانید بدین صورت اقدام نمایید:

ـ به تنظیمات Settings رفته و وارد بخش Privacy and Security (امنیت و حریم خصوصی) شوید.

ـ در ادامه وارد گزینه Active Sessions (نشست های فعال) شده و روی گزینه Terminate all other sessions (پایان دادن به تمامی سایر نشست ها) کلیک نمایید.


ـ اینستاگرام Instagram

خروج از اکانت های فعال روی سایر دستگاه ها در برنامه اینستاگرام بسیار ساده است.

ـ برای اینکار کافی است رمز عبور اکانت خود را عوض نمایید. با اینکار اکانت فعال روی دستگاه دیگر در اولین ارتباط با اینترنت خارج شده و نیازمند ورود دوباره خواهد بود.

ـ البته توصیه می شود که در صورت امکان شماره موبایل یا آدرس ایمیل پشتیبان را نیز عوض نمایید.


ـ واتس آپ Whatsapp

جهت غیر فعال شدن اکانت واتس اپ روی دستگاه دیگر نیز کافی است با دستگاه جدید اکانت خود را فعال نمایید. پس از اینکار به صورت خودکار اکانت فعال روی دستگاه دیگر غیر فعال شده و خطایی مبنی بر ورود به اکانت در دستگاه جدید ظاهر خواهد شد لذا کاربر روی گوشی دیگر قادر به استفاده از آن نخواهد بود.


ـ سایر برنامه ها و اکانت ها Other App & Accounts

آموزش های قید شده در بالا می تواند برای بسیاری از اکانت های و برنامه های دیگر نیز کاربرد داشته باشد. کافی است دنبال گزینه هایی مانند Sign out all sessions یا Log out from all other sessions یا Terminate other active sessions بگردید. ضمن اینکه در برنامه های فارسی زبان نیز گزینه مذکور می تواند خروج از نشست های فعال، پایان دادن به نشست های فعال و مواردی مشابه این باشد.

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود 🙂