امروز، نسخه تحت وب شبکه آموزشی دانش آموزی موسوم با شاد، مورد تغییر قرار گرفته و بخشهای جدیدی به آن افزوده شده است. از مهمترین بخشهای افزوده شده قابلیت ارسال صدای ضبط شده یا همان وویس Voice می باشد که در نسخه موبایل وجود داشته و نسخه وب فاقد این ویژگی بود.

جدا از نسخه موبایل، بسیاری از والدین و حتی آموزگاران به دلایل مختلف از نسخه تحت وب برنامه شاد استفاده می کنند اما تا به دیروز این نسخه فاقد ویژگیهایی مانند ضبط مستقیم صدا از طریق میکروفون و ارسال آن به فرد یا گروه بود. در نسخه حاضر کاربر می تواند با اتصال میکروفون به سیستم کامپیوتر و یا حتی با استفاده از میکروفون تعبیه شده در لپ تاپ و پس از کلیک روی آیکن میکروفون اقدام به ضبط و ارسال مستقیم صدا نماید.

علاوه بر ویژگی مذکور قابلیت های دیگری همچون ارسال مستقیم عکس و نیز نصب میانر Shortcut برنامه تحت وب در صفحه دستکاپ و استفاده از آن به صورت یک برنامه مجزا به نسخه جدید افزوده شده است. برای نصب شاد تحت وب در دسکتاپ کافی است ابتدا آن را در مرورگر ویندوز (مانند کروم) باز کرده سپس روی آیکن + در بالا (آدرس بار) کلیک کرده و گزینه Install را انتخاب کنید.

لینک نسخه تحت وب برنامه شاد:

شاد تحت وب