در این آموزش نحوه روت گوشی سامسونگ گالاکسی جی هفت (Samsung Galaxy j7) با مدلهای sm-j700f و sm-j700h را به شما ارائه می دهیم امید است که مفید واقع شود.

قبل از شروع کار حتما به نکات زیر توجه نمایید:

ـ این آموزش مختص گوشی Samsung Galaxy J7 با مدل های SM-J700F و SM-J700H می باشد لذا استفاده از آن برای سایر گوشیها و یا سایر مدل ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

ـ این آموزش توسط ان اس موبایل بر روی مدل های مذکور با آندروید ۵.۱.۱ با موفقیت تست شده است اما به احتمال زیاد برای آندروید بالاتر نیز کارساز خواهد بود.

ـ اگرچه آموزشهای ارائه شده در ان اس موبایل اکثرا پس از تست و آزمایش قرار داده می شوند اما روت گوشیهای آندروید همواره با ریسکهای احتمالی همراه می باشد لذا مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده کاربر می باشد.

ـ قبل از شروع کار جهت جلوگیری از خاموش شدن، گوشی تان بهتر است حداقل ۴۰ درصد شارژ داشته باشد.

آموزش روت گوشی Samsung Galaxy j7 با استفاده از Odin:

ـ ابتدا با استفاده از لینک زیر درایور گوشی های سامسونگ را دانلود کرده و نصب نمایید:

دانلود آخرین درایور گوشیهای هوشمند سامسونگ Samsung USB Driver

ـ حال با استفاده از لینک های زیر و با توجه به مدل گوشی تان یکی از فایلهای مورد نیاز روت را دانلود کرده و با استفاده از برنامه Winrar یا Winzip آن را از حالت فشرده خارج نمایید.

دانلود فایلهای روت برای مدل SM-J700F (۲۵.۵ مگابایت):

دانلود

دانلود فایلهای روت برای مدل SM-J700H (۲۴.۵ مگابایت):

دانلود

[رمز فایل در صورت نیاز:  www.nsmobile.ir ]

ـ در ادامه گوشی خود را خاموش کنید.

03

ـ حال باید به حالت Download Mode گوشی بروید. (توجه: مطمئن شوید که گزینه های USB Debugging و oem unlock در تنظیمات گوشی تان فعال می باشند)، برای یادگیری نحوه فعال سازی USB Debugging به لینک زیر مراجعه نمایید:

آموزش فعال سازی USB Debugging در سیستم عامل آندروید

 ـ برای ورود به حالت Download Mode همانند تصویر زیر، در حالیکه گوشی خاموش می باشد، به طور همزمان (توجه: تاکیدا به طور همزمان) دکمه های ولوم پایین (Volume Down) ، پاور (Power) و خانه (Home) را فشار دهید.

04ـ در ادامه همانند تصویر زیر وارد حالت Download Mode خواهید شد. دکمه ولوم بالا (Volume Up) را فشار دهید تا به صفحه بعد بروید.

05

ـ در این بخش نرم افزار Odin را (از محلی که فایلهای دانلود شده را اکسترکت کرده اید) اجرا کنید. سپس گوشی خود را با کابل به کامپیوتر متصل نمایید.

ـ زمانی که کابل را متصل نمودید Odin به طور خودکار گزینه Added را نشان خواهد داد.

07

ـ پس از اینکه گوشی شما توسط برنامه مورد شناسایی قرار گرفت روی گزینه PDA کلیک کنید و از محل فایلهای اکسترکت شده برای مدل SM-J700F فایل CF-Auto-Root-j7elte-j7eltexx-smj700f.tar.md5 و برای مدل SM-J700H فایل CF-Auto-Root-j7e3g-j7e3gxx-smj700h.tar.md5 را انتخاب کنید.

08

ـ پس از اینکه فایل مذکور را وارد کردید، روی Start کلیک کنید تا عملیات روت آغاز شود.

10

ـ فرآیند روت معمولا ۳۰ الی ۵۰ ثانیه طول می کشد ولی اگر زمان اضافه هم برد صبور باشید تا پایان یابد. با اتمام مراحل شما در کادر سبز رنگ بالا سمت چپ گزینه Pass را مشاهده خواهید نمود. در اینجا گوشی به طور خودکار ریستارت خواهد شد.

11

ـ با مشاهده گزینه Pass کابل را جدا کنید.

ـ پس از روشن شده گوشی به لیست برنامه ها بروید اگر در آنجا برنامه ای به نام SuperSu را مشاهده کردید بدین معنی است که عملیات روت موفق آمیز بوده است.

ـ ضمنا می توانید از نرم افزار Root Checker موجود در لینک زیر نیز برای بررسی وضعیت روت استفاده نمایید:

دانلود Root Checker v3.3.0 برنامه بررسی وضعیت روت گوشیهای آندروید