ورود به حالت ریکاوری Recovery Mode روی اکثر گوشی ها در بسیاری موارد امری بسیار ضروری به شمار می رود. از طریق حالت ریکاوری می توان گوشی را به تنظیمات کارخانه برگرداند (Wipe data and factory reset) و یا از طریق آن گوشی را آپدیت کرده و رام نصب نمود (Apply update from SD card یا Apply update from ADB). علاوه بر آن انجام تست های مختلف، مشاهده مدل گوشی، اطلاعات سیستم عامل و برخی موارد دیگر از مهمترین کاربردهای حالت ریکاوری می باشد که روی اکثر گوشی ها تعبیه شده است. اگر چه روی بسیاری از گوشی ها ورود به حالت ریکاوری بسیار آسان می باشد اما روی برخی از آنها از جمله گوشی های نوکیا، اینکار کمی پیچیده است که عدم آگاهی از آن کار را مشکل می سازد.

در این پست قصد داریم روش ورود به Recovery Mode را روی گوشی نوکیا آموزش دهیم. قبل از شروع آموزش به نکته زیر توجه فرمایید:

ـ این آموزش با موفقیت روی گوشی نوکیا ۶ Nokia امتحان شده و به احتمال زیاد روی سایر مدل های شرکت نوکیا Nokia نیز کارساز خواهد بود.

ـ برای ورود به حالت ریکاوری Recovery Mode و ریست کارخانه Wipe data and factory reset گوشی نوکیا Nokia مراحل زیر را انجام دهید:

ـ ابتدا گوشی را خاموش کنید. اگر گوشی روی لوگو آندروید گیر کرده و بالا نمی آید به طور همزمان دکمه های پاور Power + ولوم بالا Volume Up را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که (معمولا ۱۰ ثانیه) گوشی خاموش شود.

ـ در مرحله بعد به شارژر گوشی نیاز خواهید داشت. حدالامکان از شارژر اصلی خود گوشی استفاده نمایید. ضمن اینکه در این مرحله بایستی با دقت و بسیار سریع عمل کنید.

ـ یک سر شارژر را به گوشی متصل کنید. در ادامه بایستی شارژر را به برق متصل کرده و بسیار سریع عمل کنید. شارژر را به برق زده و بلافاصله دکمه های “پاور + ولوم بالا” را فشار داده و نگه دارید. در ادامه با ظاهر شدن لوگو آندروید دکمه “پاور” را رها کرده ولی دکمه “ولوم بالا” را همچنان نگه دارید تا آیکن آندروید و گزینه No command ظاهر شود.

ـ در این صفحه دکمه “پاور” را فشار داده و نگه دارید سپس دکمه “ولوم بالا” را یکبار کلیک کنید تا گزینه های ریکاوری ظاهر شود.

ـ کار تمام است اکنون با موفقیت وارد محیط ریکاوری شده اید و می توانید فرآیند مورد نظر را ادامه دهید.

ـ جهت انجام ریست فکتوری کافی است با استفاده از دکمه “ولوم پایین” روی گزینه Wipe data and factory reset رفته و با استفاده از دکمه پاور آن را انتخاب نمایید. در ادامه روی Yes کلیک کنید و منتظر بمانید تا فرآیند ریست فکتوری پایان یابد. در پایان گوشی را ریستارت نمایید و منتظر بمانید تا سیستم عامل ظاهر گردد.

ویدئو آموزش ورود به حالت ریکاوری روی نوکیا ۶:

در ویدئو زیر نحوه ورود به حالت ریکاوری برای پاک کردن اطلاعات، ریست فکتوری و یا آپدیت گوشی نوکیا ۶ آموزش داده می شود.

[برای شروع پخش روی آیکن Play کلیک کنید]

ـ جهت دانلود آخرین و جدیدترین نسخه رام آندروید برای گوشیهای نوکیا Nokia به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود رامهای نوکیا

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود 🙂

جهت رفع مشکل بریک (بالا نیامدن) گوشی نوکیا Nokia 6 می توانید به آموزش زیر مراجعه نمایید:

آموزش آنبریک Unbrick (حل مشکل بالا نیامدن) گوشی نوکیا ۶ Nokia