همزمان با ارائه آندروید ۱۱، شرکت شیائومی Xiaomi از جدیدترین رابط کاربری اختصاصی خود MIUI 12.5 نیز رونمایی کرد. می یو آی ۱۲.۵ شامل تعییراتی در حریم خصوصی و امنیت گوشی ها به علاوه پس زمینه های برتر Super Wallpaper، انمیشن، بازخورد، بهبود سیستمی و سایر ویژگیهای جدید می باشد. سناریوهای استفاده هسته ای برای کاهش مصرف مموری به ۲۰ درصد بهبود یافته، در حالی که عملکردهای سیستمی برای استفاده ۳۲ درصد مموری کمتر و ۱۷ درصد کاهش در مصرف نیرو طراحی شده اند. در MIUI 12.5 پس زمینه های برتر (متحرک) ۴۰ درصد نیروی کمتری مصرف شده و به سیستم اجازه می دهد تا با محافظت از باتری روانتر عمل کند.

قابلیتهای جدید MIUI 12.5 شیائومی Xiaomi: 

پس زمینه های برتر Super Wallpapers

MIUI 12.5 دارای پس زمینه های متحرک برای شکستن مرز فضا و تصور لمس در انگشتان شما می باشد، از نمایشگر صفحه به قفل صفحه، به دسکتاپ موبایل، هر تغییر صفحه در فضای تصور شده.

این پس زمینه ها شامل، زمین خانه Home Earth، مریخ سرخ Red Mars، حلقه زحل Saturn ring، کوهستان برف Snow Mountain و پس زمینه های هندسی Geometry wallpapers می باشد.

Introducing the All-new MIUI 12.5: Privacy, Super Wallpapers, System Optimizations, and More! Introducing the All-new MIUI 12.5: Privacy, Super Wallpapers, System Optimizations, and More!

معماری افکت دینامیک عالی

تکنولوژی هسته افکت حرکتی می یو آی، معماری مخروطی سبک، کاملا آپگرید شده است. تکنولوژی جدید شامل انتقال تفسیر کامل طراحی کار آمد بود. معماری مخروط سبک پا را یک قدم فراتر می گذارد. براساس معماری افکت حرکتی کاملا جدید، تجریه حرکتی هر صحنه بسیار عالی مورد بهبود و توسعه قرار گرفته و حالت روان، طبیعی، موثر و راحت همراه با لذت به خود گرفته است. برنامه های سیستمی کاملا بهینه شده اند. حال برنامه ها سبکتر، سریعتر و با صرفه تر می باشند.

افکت دینامیک، زیبایی چشم نواز و طراحی دینامیک

طراحی دینامیک سیستمی درحه یک، در MIUI 12.5 لذت بخش تر می باشد. طراحی بصری دینامیک خلاقانه شیائومی زیبایی سیستم را به سطح جدیدی رسانده است.

صدا: طبیعت، دی ان ای طراحی صدای می یو آی

از سال ۲۰۱۸، MIUI اولین سیستم افکت صوتی طبیعی را ایجاد کرده است. شیائومی از زندگی زمینی برای جمع آوری صداهای طبیعت الهام گرفته و برای گوشی، صداها و رینگهای طبیعی خلق کرده است.

برای صدای اعلانات، شرکت شیائومی با ضبط کننده های صدای طبیعی در سرتاسر جهان همکاری کرده و بیش از ۱۲۰ نوع مخلوقات جهانی و زیبایی طبیعی مورد استفاده قرار گرفته است.

لمس طبیعی می یو آی

افراد نه تنها اطلاعات زیادی از طریق حواس بینایی و شنوایی به دست می آورند بلکه از طریق حس لامسه نیز آنها را کسب می کنند. تلاش شرکت بر این است که بازخورد نزدیک به واقعیت را برای کاربرانش به دست دهد تا تجربه بهتر و اطلاعات بیشتری را کسب کنند.

حریم خصوصی

MIUI، که همواره اعتماد کاربرانش را به همراه دارد، اولویت کار خود را امنیت اطلاعات کاربران و محافظت از حریم خصوصی قرار می دهد. در می یو آی ۱۲.۵ قابلیتهای حفاظت از حریم خصوصی که دارای سیستم مبتنی بر نرم افزار می باشد بسیار مورد بهبود قرار گرفته است، و تمام تلاش شرکت بر این است که امنیت اطلاعات کاربر را تامین کند.

سایر ویژگیها

ـ تغییرات چشمگیر در برنامه یادداشت گوشی

ـ پنجره های شناور

ـ قابلیت +MIUI: ایجاد ارتباط بین گوشی و کامپیوتر

ـ سلامت شیائومی Xiaomi Health: امکان کنترل وضعیت ضربان قلب، استفاده در فعالیتهای ورزشی، Spirit String 2.0 و …

ـ سرویس کلاود می Mi Cloud Service: دارای قابلیت مدیریت پسوردها، تدبیل اتوماتیک تصاویر به PDF، یافتن گوشی و اشتراک موقعیت آن

زمان ارائه و لیست گوشیها:

ـ اولین نسخه بتا محدود Closed Beta (آزمایشی) MIUI 12.5 برای گوشی های زیر اخیرا ارائه شده است:

Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 9 SE, Mi 9, Redmi K20 Pro, Mi CC9e, Redmi Note7, Redmi Note7 Pro, Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G, Mi 10 Lite, Redmi K30, Mi CC9 Pro, Redmi K20, Redmi K30S Ultra, Mi 10 Ultra, Redmi K30 Ultra, Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi Note 9, Redmi K30i 5G

ـ دومین نسخه بتا محدود Closed Beta (آزمایشی) از اواسط ژانویه ۲۰۲۱ برای گوشی های زیر آغاز خواهد شد:

Mi 9 Pro 5G, Mi CC9, Mi CC9 Meitu Edition, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G

ـ آپدیت بتا عمومی Public Beta اواخر ژانویه ۲۰۲۱ ارائه خواهد شد.

ـ نسخه نهایی MIUI 12.5 برای گوشیهای زیر اواخر آوریل ۲۰۲۱ ارائه می شود:

Mi 11, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro, Mi 10

ـ برای سایر گوشیها زمان ارائه متعاقبلا اعلام خواهد شد.


لیست رسمی گوشیهای شیائومی برای دریافت MIUI 12.5

لیست رسمی گوشیهای شیائومی برای دریافت MIUI 12.5