شرکت شیائومی Xiaomi در حال حاضر به خاطر ارائه نسخه توسعه یافته و پیشرفته رابط کاربری MIUI 12.5 برای اولین گروه از گوشیهای پشتیبانی شده این شرکت در چین مشغول می باشد. این ارائه ۱۳ آگوست امسال آغاز شده و بایستی تا ۲۷ آگوست پایان یابد. در این زمان تمامی گوشیهای پشتیبانی شده موجود در سرتاسر جهان از این سیستم عامل اختصاصی جدید بهره مند خواهند شد.

مدلهایی که در اولین گروه دریافت بروزرسانی قرار دارند شامل Mi 11 Ultra، Mi 11 Pro، Redmi K40 Pro، Mi 10S، Mi 11، Mi 10 Ultra، Redmi K30S، Mi 10، Mi 10 Pro، Redmi K40 و Redmi K30 Pro می باشند. گوشی Mi Mix 4 همراه با این رابط کاربری روانه بازار خواهد شد.

در حال حاضر، شیائومی برنامه ای برای ساخت نسخه توسعه یافته MIUI 12.5 به گوشیهای خارج از چین ارائه نکرده است. اما اگر خبری منتشر شود شما را از آن آگاه خواهیم ساخت. بروزرسانی MIUI 12.5 شامل سرعت خواندن و نوشتن بهتر برای ذخیره سازی (و فراگمنت بسیار توسعه یافته تا ۶۰ درصد) می باشد. این نتیجه در عملکرد خواندن و نوشتن با تاخیر کمتر از ۵% پس از ۳۶ ماه استفاده دارد که در مقایسه با آن برای سایر گوشیها معمولا حدود ۵۰% می باشد.

مدیریت حافظه مموری نیز برای عملکرد روان بهینه شده است، و زمانبندی پردازنده نیز بازسازی شده است.