برخی از کاربران شبکه اجتماعی پرکاربرد اینستاگرام گاها در پست یا ارسال ویدئو به مشکل عدم ارسال برمی خورند. این مشکل گاها به صورت عدم پیشروی نوار ارسال، پیشروی نوار تا چند درصد و از سرگیری آن و بروز پیامهای Video Wasn’t Posted یا Video Posting Failed و یا سایر پیامها ظاهر می شود. اگر چه هنوز راه حل دقیق و کاملا سازگاری برای حل این مشکل ارائه نشده است اما در زیر نکات و راهکارهای لازم برای ارسال ویدئو در اینستاگرام ارائه می گردد.

نکات و راهکارهای لازم برای حل مشکل ارسال ویدئو در اینستاگرام:

ـ ارسال ویدئو با استفاده از نرم افزار کامپیوتر

ـ اگر دسترسی به کامپیوتر دارید بهترین پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار کاملا تست شده Gramblr می باشد. با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید ویدئوها و تصاویر خود را در اینستاگرام منتشر کنید بدون اینکه با مشکل عدم ارسال مواجه شوید. برای دانلود آخرین نسخه نرم افزار Gramblr و یادگیری نحوه کار با آن می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

آموزش قراردادن عکس و فیلم در اینستاگرام بدون داشتن گوشی

ـ اگر دسترسی به کامپیوتر نداشته و اصرار بر ارسال ویدئو توسط خود برنامه اینستاگرام روی گوشی موبایل را دارید می توانید به نکات زیر توجه نمایید:

ـ ویدئو خود را در طول ساعات کاری (ساعات شلوغ) ارسال نکنید

مهمترین عاملی که باعث بروز مشکل در زمان ارسال ویدئو می شود استفاده همزمان تعداد بسیار زیاد کاربران در سرتاسر دنیا از سرورهای اینستاگرام می باشد. لذا اگر در ساعات شلوغ (معمولا در طول روز) که جمع کثیری از افراد همزمان آنلاین می باشد اقدام به ارسال ویدئو نمایید شاید با مشکل عدم ارسال مواجه شوید. پس سعی کنید ویدئو خود را در ساعات کم کار ارسال نمایید.

ـ مطمئن باشید که ویدئو شما کوتاهتر از ۶۰ ثانیه می باشد

اینستاگرام خود اقدام به بریدن ویدئو شما در محدوده ۶۰ ثانیه خواهد نمود. اما توصیه می شود مدت زمان را در زیر ۶۰ ثانیه مثل ۵۹ ثانیه قرار دهید.

ـ رزولوشن ویدئو (Video Size)، تعداد فریم (Frame Rate) و فرمت (Format) آن را بررسی کنید

اگر ویدئو شما دارای رزولوشن ۱۰۸۰p و ۶۰fps (فریم بر ثانیه) باشد مدت زمان بیشتری را برای آپلود سپری خواهد کرد، ضمن اینکه ممکن است حتی با خطای عدم ارسال مواجه شوید. پس بهتر است که در این صورت قبل از ارسال، با استفاده از نرم افزارهای Convert، ویدئو خود را به رزولوشن پایین تر (مثل ۶۴۰×۴۸۰) و فریم بندی مناسب (مثل ۲۵p یا ۲۹p) و فرمت استاندارد MP4 (دارای کدک ویدئو H.264 و کدک صوتی AAC) تبدیل نمایید. دانلود برنامه تبدیل فرمت برای آندروید:

دانلود Video Converter PRO v4.0c تبدیل فایلهای ویدئویی و صوتی در آندروید

ـ از اینترنت پرسرعت استفاده کنید

ارسال ویدئو، به خصوص از نوع با کیفیت، نیازمند اینترنت خوب، پرسرعت و مطمئن می باشد. لذا استفاده از اینترنت دیتا و یا ADSL شرکتها با سرعت پایین تنها باعث سردرگمی شما خواهد شد.

ـ از ارسال ویدئوهای ناقض قوانین اینستاگرام خودداری کنید

اینستاگرام به شما اجازه ارسال ویدئوهایی که قوانین را نقض می کند نخواهد داد. لذا قبل از ارسال قوانین آن را به دقت مطالعه بفرمایید. ضمن اینکه ویدئوهایی که خود یا موسیقی قرار داده شده بر روی آنها مشمول قوانین کپی رایت شوند پس از ارسال حذف خواهند شد.

ـ از سرویس اینترنت بدون محدودیت استفاده کنید

استفاده از اینترنتهای عمومی مانند اینترنت دانشگاهها یا محل کار که دارای محدودیتها و فیلترهایی می باشند ممکن است اجازه ارسال مطلب و یا حتی دسترسی به اینستاگرام را به شما ندهند.

ـ همیشه از آخرین نسخه برنامه اینستاگرام استفاده کنید

همیشه از بروز بودن نرم افزار اینستاگرام مطمئن شوید. آخرین نسخه برنامه اینستاگرام مطمئنا دارای امکانات زیاد بوده و باگها و مشکلات در آن رفع می شود. می توانید برای آپدیت برنامه از Play Store گوگل یا بازار ایرانی استفاده کنید. نصب نسخه جدید روی نسخه قبلی باعث راه اندازی دوباره اکانت شما نخواهد شد.

ضمنا برای دانلود راحت و بی دردسر آخرین نسخه اینستاگرام می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

دانلود اینستاگرام Instagram 170.0.0.0.469 برای آندروید + سایر نسخه ها و ابزارها

ـ آپلود ویدئو را روی گوشی دارای شارژ باتری بالای ۲۰ درصد انجام دهید

برخی از کاربران گزارش کرده اند که در ارسال ویدئو در دستگاههایی که شارژ گوشی شان زیر ۲۰ درصد بوده است به مشکل برخورده اند (با کم شدن شارژ در بسیاری از گوشی ها، از عملکرد و قابلیتهای آن کاسته می شود). لذا قبل از اینکار مطمئن شوید که گوشی تان دارای حداقل ۴۰ یا ۵۰ درصد شارژ باتری می باشد.

ـ شروع ویدئو را برش دهید

یک راهکار برای حل مشکل ارسال ویدئو، که برخی از کاربران به آن دست یافته اند برش یک یا دو ثانیه اول ویدئو می باشد. لذا در مرحله برش یک یا دو ثانیه اول ویدئو را برش داده و سپس اقدام به ارسال نمایید.

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود 🙂