تلاش اینستاگرام برای مسدودسازی درخواستهای ناخواسته و نفرت آمیز، مانند فحاشی، در دایرکت، بزودی یک گام دیگر به جلو خواهد گذاشت. در آخرین پست بلاگ اینستاگرام، این برنامه محبوب جهانی، از روشهای جدید برای جلوگیری از افراد حتی جهت مشاهده درخواستهای نامطلوب در پیامهای دایرکت رونمایی شد.

اینستاگرام می گوید که اکثر درخواستهای ناخواسته و نفرت انگیز از طریق دایرکت ارسال می شود. این پیامها از طرف کسانی ارسال می شوند که قبلا با شما مکاتبه نکرده اند و یا حتی شما را فالو هم نکرده اند. اینستاگرام امکان فیلتر لیست کلمات کلیدی و ایموجی ها را به کاربر می دهد که با همکاری سازمانهای ضد تبعیض و ضد قلدری توسعه یافته است.

درخواستها در دایرکت مورد فیلتر قرار می گیرند، اگر آنها شامل این عبارات و یا ایموجی ها باشند. ضمن اینکه کاربر می تواند خود عبارات یا ایموجی هایی را جهت فیلتر اضافه کند. دسترسی به این گزینه از طریق تنظیمات و بخش تنظیمات حریم خصوصی با نام کلمات مخفی Hidden Words قابل دسترسی می باشد. هر نوع پیام ناخواسته در پوشه جداگانه ای قرار خواهد گرفت و تا زمانی که روی آن کلیک نکنید قادر به خواندن آن نخواهید بود. در آنجا می توانید اقدام به پذیرش، حذف و یا ریپورت آن پیام کنید.

اینستاگرام همچنین اخیرا قابلیت دیگری را برای سخت گیری بلاک اکانت قرار داده است. بدین صورت که اگر کسی را بلاک می کنید می توانید انتخاب کنید که تمامی اکانتهای بعدی ساخته شده توسط صاحب آن اکانت بلاک شود. البته جزئیاتی درباره نحوه امکان انجام این کار از طرف اینستاگرام منتشر نشده است. اما به احتمال زیاد اینکار از طریق آی دی گوشی صاحب اکانت بلاک شده و یا آی پی او امکان پذیر خواهد بود.