با توجه به فراگیر بودن شبکه اجتماعی مجازی اینستاگرام Instagram، کاربران این شبکه گاها با مشکلاتی مواجه می شوند. یکی از مشکلات اساسی اینستاگرام عدم امکان ورود به اکانت توسط کاربر حتی با دارا بودن نام کاربری و رمز عبور می باشد، که توسعه دهندگان این شبکه اجتماعی محبوب، واقعا در این باره بسیار ضعیف عمل نموده اند.

مشکل این است که کاربر در حالی که دارای نام کاربری و رمز عبور اکانت خود می باشد گاها بایستی برای ورود به اکانت، ابتدا از طریق ایمیل یا شماره موبایل، اکانت خود را تایید یا Verify نماید. در این موقع اگه کاربر ایمیل یا شماره موبایل به اکانت خود نداده باشد و یا به ایمیل و شماره موبایل از قبل داده شده، دسترسی نداشته باشد و یا اینکه یکی یا هر دو اینها را اشتباه نوشته باشد، برای دستیابی به مدیریت اکانت خود با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد. برای حل این مشکل تنها یک راه وجود خواهد داشت و آن مکاتبه با خود اینستاگرام برای رفع مشکل می باشد.

در مطلب حاضر قصد داریم نحوه مکاتبه با اینستاگرام از طریق ارسال درخواست پشتیبانی را آموزش دهیم. امیدواریم مفید واقع شود.

قبل از شروع آموزش لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

ـ این آموزش برای کسانی که رمز عبور اکانت خود را فراموش کرده اند و نمی توانند از طریق ایمیل یا شماره موبایل رمز خود را بدست بیاورند نیز کارساز است.

ـ کسانی که اکانت آنها هک شده است تنها از طریق آموزش زیر می توانند آن را بازیابی کنند.

ـ این آموزش زمانی موثر خواهد بود که بتوانید درباره مشخصات اکانت خود اطلاعات مکفی و دقیق را در اختیار اینستاگرام قرار دهید.

ـ برای انجام موثر این آموزش باید حتما یک ایمیل معتبر با دسترسی کامل داشته باشید.

آموزش ارسال درخواست پشتیبانی به اینستاگرام Instagram:

ـ ابتدا برنامه اینستاگرام را به طور کامل ببنید و از حافظه کش گوشی هم خارج کنید. سپس برنامه اینستاگرام را باز کنید. در صفحه اصلی برنامه اگر زبان آن فارسی است روی گزینه “برای ورود به سیستم راهنمایی دریافت کنید” کلیک کنید و یا اگر زبان برنامه انگلیسی می باشد گزینه “Get help signin in” کلیک کنید.

 

ـ در صفحه بعد داخل کادر حتما یکی از گزینه های “نام کاربری یا همان Username”، “آدرس ایمیل” و یا “شماره موبایل” را که قبلا به اکانت خود داده اید قید نموده و سپس روی گزینه “به کمک بیشتری نیاز دارید؟” یا “Need more help” کلیک کنید.

 

ـ اگر مشخصات مربوط به اکانت خود شامل نام کاربری، ایمیل و شماره موبایل را درست وارد کرده باشین به صفحه فرم درخواست پشتیبانی هدایت خواهید شد. در غیر این صورت وارد صفحه ای مانند تصویر زیر می شوید که نشان می دهد مشخصات اکانت را درست وارد نکرده اید.

ـ پس از ورود موفق به فرم ارسال درخواست پشتیبانی (تصویر پایین) بایستی با دقت هر چه تمام موارد خواسته شده را با توجه به زبان برنامه پر کنید:

ـ در کادر اول ایمیلی که با آن اکانت را ایجاد نموده اید وارد نمایید. اگر به اکانت خود قبلا ایمیل نداده اید یک ایمیل جدید که به آن دسترسی کامل دارید وارد کنید.

ـ در کادر دوم ایمیلی را که دوست دارید از طریق آن با اینستاگرام در ارتباط باشید وارد کنید. اینستاگرام پاسخ درخواستتان را به این ایمیل خواهد فرستاد. این ایمیل با ایمیل کادر اول می تواند یکسان باشد.

ـ در بخش بعدی نوع حساب خود را انتخاب کنید. اگر اکانت شما شخصی بوده و در آن عکسی از خود را قبلا قرار داده اید، گزینه “حساب شخصی با عکس های من” یا “Personal account with photo of me” را انتخاب نمایید. در غیر این صورت گزینه های بعدی را انتخاب کنید.

ـ در بخش بعدی دلیل ارسال درخواست را مشخص کنید.

ـ در بخش پایانی اگر موارد اضافه تری هست می توانید بنویسید.

ـ در پایان روی گزینه “ارسال درخواست” یا “Submit request” کلیک کنید.

 

ـ اینستاگرام درخواست شما را بررسی کرده و اگر بدشانس نباشید احتمالا ظرف یک یا چند روز، ایمیلی برای شما ارسال خواهد کرد.

ـ اگر ایمیل را دریافت نمودید به دقت موارد خواسته شده را انجام داده و از طریق همان ایمیل پاسخ را ارسال کنید. موارد برای تایید مالکیت اکانت توسط شما بوده و به احتمال زیاد از شما خواسته می شود که یک عکس شامل موارد زیر را ارسال نمایید:

ـ کد ارسال شده در ایمیل را همراه با نام کامل و نام کاربری اکانتتان با دست خط خودتان روی یک کاغذ سفید بنویسید

ـ با هر دو دست خود، کاغذ نوشته شده را گرفته و صورت شما نیز باید به وضوح در عکس مشخص باشد

ـ عکس باید از لحاظ نور، رنگ و تیرگی مشکلی نداشته باشد و اندازه آن نیز کوچک نباشد

ـ عکس بایستی با فرمت JPEG ضمیمه ایمیل شده و ارسال شود

ـ پس از ارسال پاسخ به ایمیل، بایستی مدتی (احتمالا چند روز) منتظر بمانید، اگر اکانت شما از دیتابیس اینستاگرام پاک نشده باشد می توانید به بازگردانی اکانت خود امیدوار باشید.

🙂

[لطفا تجارب خود از موفق یا ناموفق بودن آموزش فوق را در نظرات برای ما بنویسد]


برای مشاهده سایر آموزش های مرتبط با اینستاگرام به لینک زیر مراجعه نمایید:

آموزش های اینستاگرام