امروزه استفاده از شبکه مجازی اینستاگرام در بین اقشار مختلف به خصوص نسل جوان، به شدت در حال افزایش می باشد. باتوجه به طیف گسترده کاربران این شبکه به اشتراک گذاری عکس و فیلم، بعضا مشکلات عدیده ای هم پیش روی کاربران قرار می گیرد و با توجه به اینکه آن برای برخی افراد به هویتی تبدیل شده است لذا حل مشکل و دسترسی مجدد به اینستاگرام امری ضروری به شمار می رود.

یکی از مشکلاتی که این روزها دامن گیر افراد زیادی شده است عدم بازشدن صفحات یا تصاویر و فیلمها می باشد. در این مورد برخی از کاربران “می توانند نوشته های مطالب را مشاهده کنند اما قادر به رویت عکسها و فیلمها نمی باشند”. در موردی دیگر کاربران با مشکل “Couldn’t refresh feed” مواجه می شوند. بروز این مشکلات می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما مهمترین دلیل این مشکل “عدم ارتباط گوشی با یک اینترنت پایدار” می باشد و آن به تنظیمات اینترنت برمیگردد.

معمولا این مشکل گریبانگیر کسانی است که از اینترنت سیم کارت استفاده می کنند و به تازگی کاربران برخی شرکتهای ارائه دهنده سرویس ADSL از جمله مخابرات هم با این مشکل مواجه می شوند. در این آموزش قصد داریم تا روش حل این مشکل را به زبانی ساده تر بیان کنیم:

آموزش حل مشکل باز نشدن صفحه، عکس و فیلم در اینستاگرام موقع استفاده از اینترنت سیم کارت (دیتا):

[توجه: این آموزش برای اکثر اپراتورهای ایران قابل استفاده می باشد]

ـ ابتدا به تنظیمات Settings گوشی رفته و همانند تصویر زیر در بخش بی سیم و شبکه ها Wireless & networks روی گزینه بیشتر More کلیک کنید

ـ در صفحه باز شده روی گزینه شبکه های موبایل Mobile networks کلیک نمایید

ـ در ادامه با انتخاب سیم کارت مورد نظر (در صورت دوسیم کارته بودن گوشی) گزینه نام های نقاط دسترسی Access Point Names را انتخاب کنید

ـ در بخش بعدی روی APN مورد نظر کلیک کنید

ـ حال در تنظیمات APN، همانند تصویر زیر گزینه پراکسی Proxy را یافته و با کلیک روی آن مقادیر موجود را کاملا پاک نمایید، همین کار را برای درگاه Port هم انجام دهید (توجه: پس از پاک کردن اعداد، در زیر هر کدام، گزینه “تنظیم نشده است Not Set” ظاهر خواهد شد)

ـ سپس در پایین گزینه نوع تایید اعتبار Authentication type را به PAP و گزینه نوع APN Type APN را به default,supl تغییر داده و روی آیکن سه نقطه در گوشه کلیک کنید

ـ حال روی گزینه ذخیره Save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود

ـ در پایان کافی است اینترنت دیتا را یکبار خاموش و روشن نمایید (بعضا نیاز به ریستارت گوشی می باشد) تا مشکل بازشدن صفحات، تصاویر و ویدئوها در اینستاگرام برطرف شود.

|

آموزش حل مشکل باز نشدن صفحه، عکس و فیلم در اینستاگرام (Couldn’t refresh feed) موقع استفاده از اینترنت ADSL مخابرات (یا برخی شرکتهای دیگر):

[توجه: منبع این آموزش http://magbaz.ir می باشد و توسط ما تست نشده است. لذا کارساز بودن یا نبودن آن توسط ان اس موبایل تایید نمی شود]

ـ ابتدا به تنظیمات Wi-Fi گوشی رفته و روی نام مودمی که به آن وصل هستید، دست خود را نگه دارید (به اصطلاح long click کنید)

ـ سپس در پنجره‎ی ظاهر شده گزینه‎ی Modify network config را انتخاب کنید

ـ در این پنجره مقادیر تنظیمات را (همانند تصویر) مانند مقادیر زیر قرار دهید:

IP settings:  Static

IP address:  ۱۹۲.۱۶۸.۱.۵

Gateway:  ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱

DNS 1:  ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱

DNS 2:  ۴.۲.۲۴

نکته: در صورتی که گوشی شما دارای فیلد default ip می‎باشد، مقدار آن را ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ بگذارید.

نکته: در مقدار فیلد IP address به جای مقدار ۵ هر عددی بزرگتر از ۱ و کوچکتر از ۲۰ می‎توانید قرار دهید.

نکته: در مقدار فیلد DNS 2 عدد ۸٫۸٫۸٫۸ را هم می‎توانید قرار دهید.

سپس گذینه‎ی Save را بزنید و به برنامه‎ی اینستاگرام بروید.

همانگونه که می‎بینید مشکل اینستگرام حل شد و به راحتی می‎توانید از آن استفاده کنید.

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود

برای مشاهده سایر آموزشهای مرتبط با اینستاگرام می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://nsmobile.ir/?cat=3704