در جریان رویداد جوایز بازیهای Game Awards امسال، یک سورپرایز از طرف سخنگوی گوگل مطرح شد، بازیهای موجود در فروشگاه گوگل آندروید Google Play Store از سال بعد توسط ویندوز ۱۰ و ۱۱ مورد پشتیبانی قرار خواهند گرفت. شرکت مایکروسافت قبلا با آمازون همکاری داشته و برنامه های این شرکت را در فروشگاه ویندوز ۱۱ قرار داده است، لذا همکاری با گوگل می تواند خبر بسیار خوبی برای طرفداران بازیهای موبایلی باشد.

با وجود اینکه مایکروسافت و آمازون به طور رسمی با هم در این مورد همکاری داشته اند اما به نظر میرسد که گوگل خودسرانه اینکار را انجام میدهد. سخنگو شرکت می گوید، بازیها از طریق یک برنامه توسعه یافته توسط گوگل برای ویندوز ۱۰ و ۱۱ مورد دسترسی قرار خواهند گرفت و آن تداوم خواهد داشت. او درباره جزئیات بیشتر اظهار نظر نکرده است.

به عنوان مثال شما می توانید یک بازی را در آندروید انجام دهید سپس می توانید همان بازی را در لپ تاپ یا کامپیوتر ادامه دهید.

همانطور که ذکر کردیم شرکت گوگل جزئیات بیشتری ارائه ننموده و گفته است که بزودی اظهاراتی را صورت خواهد داد. لذا امیدواریم که وعده گوگل نسبت به ارائه بازیهای آندرویدی روی ویندوز عملی شده و شاهد تداوم آن باشیم.