اسمارت فون گالاکسی نوت ۸ Galaxy Note که محصول کمپانی معروف کره ای سامسونگ Samsung است جدیدترین پرچمدار این شرکت در بین اسمارت فونهای تولید شده می باشد. این گوشی از صفحه نمایش ۶.۳ اینچی سوپر آمولید بهره می برد و حداکثر رزولوش صفحه نمایش این گوشی ۱۴۴۰ در ۲۹۶۰ پیکسل می باشد.

با توجه به صفحه نمایش بزرگ این اسمارت فون و باتری با ظرفیت ۳۳۰۰mAh که نسبت به صفحه نمایش بزرگ آن مناسب نمی باشد بسیاری از کاربران با مشکل مصرف زیاد باتری در این اسمارت فون مواجه می شوند.

در آموزش حاضر قصد داریم تا راهکارهای مناسب برای کاهش مصرف باتری و در عین حال بالابردن عمر باتری در گوشی گالاکسی نوت ۸ را آموزش دهیم. امید است که مفید واقع شود.

راهکارهای مناسب برای کاهش مصرف باتری در سامسونگ گالاکسی نوت ۸ Galaxy Note:

۱ـ پایین آوردن رزولوش (اندازه) صفحه

نوت ۸ دارای صفحه نمایش بزرگ با ابعاد HD+ (1480 در ۷۲۰)، FHD+ (2220 در ۱۰۸۰) و Quad HD+ (2960 در ۱۴۴۰) می باشد. مطمئنا هر چه قدر این ابعاد بزرگتر باشد مصرف باتری نیز افزایش می یابد. لذا می توانید با تغییر اندازه صفحه به حداقل، در مصرف باتری بسیار صرفه جویی نمایید.

برای تغییر رزولوشن صفحه به مسیر زیر بروید:

Settings > Display > Screen Resolution

تنظیمات > صفحه نمایش > اندازه (رزولوشن صفحه)

۲ـ استفاده از ذخیره انرژی S Pen

مداد نوت ۸ دارای اعلانات و صداهای زیادی موقع عملکرد این وسیله می باشد که می تواند مصرف باتری را افزایش دهید. اعمال گزینه ذخیره نیرو (انرژی) در تنظیمات و غیر فعال کردن این اعلانات تاثیر زیادی در کاهش مصرف باتری دارد.

برای فعال کردن گزینه Power Saver در S Pen به مسیر زیر بروید:

Settings > Touch Settings > Touch Advanced features > S Pen

تنظیمات > تنظیمات لمسی > ویژگی های پیشرفته لمسی > مداد S

۳ـ استفاده از ویژگی لمس تصادفی

غیرفعال کردن لمس های تصادفی یک ویژگی دیگر در گوشی های نوت ۸ می باشد که بهتر است در تمام مدت فعال باشد. این ویژگی باعث می شود که صفحه نمایش گوشی هنگام قرار گرفتن در مکانهای تاریک مثل جیب شلوار یا کت و کیف روشن نشود. این گزینه به صورت پیش فرض غیرفعال می باشد لذا نیاز است که به صورت دستی آن را فعال نمایید.

برای فعال کردن گزینه Block accidental touches به مسیر زیر بروید:

Settings > Display

تنظیمات > صفحه نمایش

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود 🙂