ادیوس Edius نرم افزار حرفه ای ویرایش، تدوین و مونتاژ ویدئویی برای کامپیوترهای شخصی است که در سرتاسر جهان طرفداران و کاربران زیادی دارد. این نرم افزار هم همانند سایر برنامه های توسعه یافته توسط دست بشر، عاری از اشکال و ایراد نبوده و یکی از مشکلاتی که گاها کاربران هنگام کار با این نرم افزار با آن مواجه می شوند عدم پخش صدای برخی از ویدئوهای ضبط شده می باشد.

مشکل عدم پخش صدای برخی از ویدئوها، مربوط به عدم پشتیبانی (یا نصب) کُدک صوتی AC3 توسط ادیوس می باشد که علاوه بر ورود ویدئو به نرم افزار بدون صدا، امکان خروجی گرفتن را هم غیر ممکن می سازد. در آموزش حاضر قصد داریم ساده ترین روش را برای حل این مشکل ارائه دهیم امیدواریم که مفید واقع شود.

آموزش حل مشکل عدم پخش صدای ویدئو در برنامه ادیوس Edius:

[توجه: این آموزش بر روی نسخه های ۷ و بالاتر ادیوس کاربرد دارد]

ـ همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این مشکل به خاطر عدم نصب پیش فرض دایرکت ایکس DirectX در روند نصب ادیوس صورت میگیرد. لذا برای اینکه با عدم پخش صدای ویدئوها در هنگام کار با ادیوس Edius مواجه نشوید کافی است در جریان نصب این برنامه، حتما گزینه DirectX را تیک بزنید، سپس مراحل نصب را ادامه دهید (اگر قبلا برنامه را نصب کرده اید ابتدا آن را از طریق Control Panel کنترل پنل ویندوز، Uninstall کرده، سپس مجددا نصب را این بار به تیک دار کردن گزینه DirectX انجام دهید).

ـ توجه: اگر در نسخه های غیر از ۷ ادیوس (شامل ۸، ۹ و یا بالاتر) با مشکل عدم پخش صدا مواجه هستید این نسخه ها چون به صورت اتوماتیک مراحل نصب را انجام میدهند اجازه انتخاب گزینه DirectX را در جریان نصب به شما نمیدهند. لذا بهترین راه حل، نصب نسخه ۷، با تیک دار کردن گزینه DirectX، در کنار سایر نسخه ها می باشد. با نصب نسخه ۷، پیش نیاز جهت حل مشکل صدا در نسخه های ۸، ۹ و یا بالاتر هم نصب خواهد شد.

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شده و مشکلتان حل شده باشد 🙂


[اگر آموزش فوق موثر بود در صورت تمایل می توانید ما را از حمایت خود بهره مند سازید برای Donate لطفا روی لینک زیر کلیک کنید]

صفحه پرداخت حمایت مالی