همانطور که می دانید نصب نرم افزار و بازی بر روی گوشیها و تبلتهای شرکت اپل Apple (سری آیفون و آیپد) آنلاین و از طریق فروشگاه آن یعنی Apple Store صورت می گیرد. لذا برای انجام این مهم شما باید یک اپل آی دی معتبر داشته باشید. با توجه به اینکه ساخت اپل آی دی رایگان همواره با دشواریهایی همراه است لذا ما در اینجا بهترین و کاربردی ترین آموزش در جهت ایجاد یک اپل آی دی معتبر رایگان بدون داشتن کارت اعتباری را به شما آموزش می دهیم:

ـ ابتدا مطمئن شوید که قبلا هیچ اپل آی دی در سیستم شما وجود نداشته و یا با آن وارد نشده اید (اگر قبلا وارد شده اید باید آن را Sign Out نمایید).

ـ به نرم افزار App Store در گوشی خود رفته و در شاخه Free یک برنامه را برای نصب انتخاب کنید.

ـ حال در برنامه ای که انتخاب کرده اید ابتدا روی گزینه Free سپس روی Install کلیک کنید. یکبار دیگه همان مورد را کلیک کنید و در بین گزینه هایی که ظاهر می شود روی Sing In کلیک کنید.

create.apple.id.s1

ـ از بین گزینه های کشور United States را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. حال در پنجره ای که ظاهر می شود روی Agree کلیک کنید و این عمل را برای بار دوم نیز تکرار کنید.

create.apple.id.s2

ـ در این مرحله یک آدرس ایمیل معتبر متعلق به خود را که قبلا استفاده نکرده اید به درستی وارد کرده سپس رمز خود را وارد نمایید (توجه: رمز خود را به زبان انگلیسی وارد نمایید. طول رمز شما باید حداقل از ۸ کاراکتر تشکیل شده باشد ضمن اینکه در رمز نوشته شده بایستی حداقل یک حرف بزرگ ، یک حرف کوچک و یک عدد باشد. از فاصله استفاده نکنید، یک کاراکتر را سه بار تکرار نکنید، و پسوردی را که قبلا استفاده نموده اید به کار نبرید). در ادامه از بین گزینه های سوالها یکی را انتخاب کرده و برای آنها پاسخ بنویسید.

create.apple.id.s3

ـ این مرحله حساس ترین بخش این آموزش می باشد لذا دقت بیشتری نمایید. در اینجا از بین گزینه های موجود روی گزینه None کلیک کرده سپس اطلاعات آدرس را به دقت مانند نمونه های ارائه شده زیر وارد نمایید در پایان روی گزینه Next کلیک کنید.

create.apple.id.s4

نمونه آدرس:

create.apple.id.address

ـ اگر موفق به عبور از مرحله قبل شدید اپل به آدرس ایمیلی که وارد کردید یک لینک فعال سازی خواهد فرستاد. لذا به صندوق ایمیل خود رفته و روی لینک Verify کلیک کنید. سپس با نوشتن آدرس ایمیل خود به عنوان Username و رمزی که انتخاب کرده اید به عنوان Password وارد شوید.

create.apple.id.s5

ـ در ادامه به برنامه App Store بروید حال شما قادر خواهید بود برنامه و بازی مورد نظر خود را دانلود و نصب نمایید.