شرکت سامسونگ Samsung از چند ماه پیش برنامه One UI 3 را مورد آزمایش قرار داده بود اما از امروز این شرکت کره ای به طور رسمی آن را برای اسمارت فونهای محبوب خود ارائه می کند. این بروزرسانی دارای تغییراتی در طراحی ظاهری، قابلیت هرروز everyday بهبود یافته و شخصی سازی عمیق برای میلیون ها گوشی گالاکسی Galaxy می باشد.

برای مشاهده لیست گوشیهای سامسونگ برای دریافت One UI 3 با تاریخ انتشار به لینک زیر مراجعه کنید:

لیست گوشیهای سامسونگ گالاکسی Galaxy برای دریافت آندروید ۱۱

One UI 3 دارای ظاهر و احساس متفاوت می باشد

این رابط کاربری دارای تغییرات ظاهری برای کمک به افراد جهت جستجو در اطلاعات مهم و دستیابی به آنها به سادگی می باشد. سامسونگ تغییراتی را در صفحه خانه، صفحه قفل، اعلانات و پنل سریع Quick Panel ایجاد کرده و افتکهای بصری در بخشهای مهم افزوده است. افکتهای حرکتی و انیمیشن بهبود یافته، افکت خروج از قفل صفحه زیباتر از قبل شده و دارای حسی واقعی تر می باشد.

ویجت های بهبود یافته قفل صفحه

One UI 3 دارای ابزارک های (ویجت های) از نو طراحی شده در قفل صفحه می باشد. آن به شما کمک می کند تا بتوانید موزیک را کنترل کرده و اطلاعات مهم مانند اتفاقات تقویم را بدون نیاز به آنلاک گوشی مشاهده کنید. پیامها و مکاتبات نیز تغییر یافته اند تا به کاربر برای خواندن سریع و تایپ پاسخ ها کمک کند. قابلیت edge-to-edge تمام صفحه ویدئو نیز بهبودی دیگر در جریان تماس ها می باشد.

آپدیت جدید تغییراتی را برای دوربین گوشی نیز به همراه دارد. زوم مبتنی بر AI روی عکسها بهبود یافته و اتوفوکوس و نوردهی اتوماتیک نیز پس از ثبت تصاویر نتیجه بهتری به دست می دهد. برنامه گالری گوشی نیز دارای شاخه بندی برای دسته بندی بهتر تصاویر بوده و همچنین قابلیتی برای بازگرداندن عکس های ویرایش شده به نسخه اصلی حتی پس از ذخیره آنها، قرار دارد.

پنل سریع و شخصی سازی ویجتها

قابلیت پنل سریع Quick Panel دارای طراحی جدید برای شخصی سازی بهتر، چیدمان مجدد المان ها و انتخاب آنی که بیشتر استفاده می کنید می باشد. شرکت سامسونگ همچنین تغییراتی را در share sheet صفحه اشتراک گذاری نیز ایجاد کرده است. آن دارای قابلیت شخصی سازی بوده و افراد به آسانی می توانند نرم افزارهای اشتراک گذاری بیشتر مورد استفاده را پین کنند.

شخصی سازی حتی فراتر هم می رود، افراد اکنون قادر هستند تا بتوانند شفافیت ویجت های صفحه اصلی را کنترل کرده، طراحی و رنگ ساعت در حالت همیشه فعال Always On Display یا قفل صفحه Lock screen را تغییر دهند. همچنین قابلیتی برای افزودن یک ویدئو به صفحه تماس ورودی و خروجی وجود دارد.

رد عادتهای گوشی ات رو بگیر

آپدیت رابط کاربری جدید دارای برنامه های تندرستی و سلامتی جهت کمک به کاربر برای کنترل مورد می باشد. همراه با اطلاعات زمانی صفحه فعال معمول، اکنون شما می توانید بررسی کنید که چه زمانی را هنگامی که رانندگی می کنید با دستگاه گالاکسی خود طی می کنید. این قابلیت بسیار مفید می باشد. همچنین می توانید صفحه زمان کارکرد را قبل از خواب مشاهده نموده و عادتهای خود را سازماندهی کنید تا استراحت بهتری داشته باشید.