امروز اینستاگرام سه ویژگی با محوریت امنیت در این شبکه اجتماعی مجازی را معرفی نمود.

اول اینکه، یک گزینه با نام “درباره این اکانت” “About This Account” در هر پروفایل موجود خواهد بود. با این گزینه می توانید اطلاعات خود شامل تاریخ ایجاد اکانت، کشور محل سکونت، سایر اکانتها با فالورهای مشترک، نام کاربری های تغییر یافته در یکسال اخیر و هر گونه تبلیغات فعال را ثبت نمایید.

این به شما کمک می کند تا بفهمید چه اکانتهایی به افراد تعلق دارند و چه اکانتهایی غیر واقعی (مثل اکانتهای خبری یا اسپم ربات) هستند.

ضمن اینکه می توانید درخواست دهید تا صاحب یک اکانت تایید شده از طرف اینستاگرام باشید (آیکن آبی رنگ که در کنار نام کاربری ظاهر می شود). برای اینکار می توانید به پروفایل رفته، روی آیکن منو کلیک کنید، به گزینه تنظیمات Settings رفته و گزینه مورد نظر را انتخاب نمایید. البته با اینکار صددرصد تایید نمی شوید ولی راهی برای انجام این کار می باشد.

برای اینکار شما باید نام کاربری اکانت، نام کامل خود، و یک نسخه از ID قانونی یا تجاری خود را وارد نمایید. فراموش نکنید که این فرآیند برای اکانتهایی کاربرد دارد که دارای فالورها و بیننده های زیادی می باشند تا بتوانند آیکن آبی رنگ مورد تایید را دریافت کنند.

و در نهایت اینکه شما از این به بعد قادر خواهید بود تا از برنامه ثالث در فعال سازی دو مرحله ای برای ورود به اکانت خود استفاده نمایید. این قابلیت بزودی برای تمامی کاربران فعال خواهد شد.

برای فعال سازی این گزینه نیز باید به تنظیمات برنامه و گزینه Two-Factor Authentication مراجعه نمایید. سپس گزینه Authentication App را به عنوان گزینه اصلی انتخاب نمایید. اگر قبلا همچین برنامه ای نصب نموده اید اینستاگرام آن را پیدا کرده و یک کد برای ورود به آن خواهد فرستاد. در غیر این صورت شما به فروشگاه گوگل هدایت خواهید شد تا برنامه مربوطه را دانلود نمایید.