یکی از مشکلاتی که موقع استفاده از ویندوز ۱۰ کامپیوتر یا لپ تاپ برای برخی از کاربران پیش میاید، عدم نمایش پنل دسترسی آیکن های عمومی ویندوز ۱۰ در تسک بار Task Bar می باشد. این آیکن ها شامل اتصال شبکه (وای فای Wifi)، صدا Sound، زبان Language، باتری (در لپ تاپ) Battery، ساعت و تاریخ Clock and Date و همچنین اعلانات Action Center می باشد.

در این مشکل زمانی که روی یکی از آیکنهای مذکور کلیک می کنید تا به جزئیات و تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید هیچ اتفاقی نمی افتد و پنل مربوطه باز نمی شود. لذا کاربر ممکن است برای اتصال به اینترنت وای فای، اعمال تنظیمات در صدا، دسترسی به تنظیمات ساعت و تاریخ و … به مشکل بربخورد.

در آموزش حاضر قصد داریم تا ساده ترین روش را برای حل این مشکل ارائه دهیم امیدواریم که مفید واقع شود.

آموزش حل مشکل عدم نمایش پنل آیکن های تسک بار Taskbar در ویندوز ۱۰:

ـ ابتدا در تسک بار (بخش پایینی ویندوز) کلیک راست کرده و روی گزینه Task Manager کلیک کنید (همچنین می توانید از کلیدهای ترکیبی CTRL + Shift + ESC نیز استفاده نمایید).

ـ در پنجره باز شده از منوی فایل File گزینه Run new task را انتخاب نمایید.

ـ در ادامه ابتدا تیک گزینه Create this task with administrative privileges را زده و گزینه CMD را تایپ نمایید.

ـ پس از باز شدن پنجره cmd دستورات زیر (۴ دستور) را به ترتیب اجرا کرده و منتظر بمانید تا فرآیند هر دستور پایان یابد. برای اجرا می توانید دستورات را به ترتیب تایپ کنید یا اینکه کپی کرده و با استفاده از کلیک راست یا دکمه های ترکیبی Ctrl + V کیبورد آنها را در محیط سی ام دی Paste نمایید (توجه: حتما منتظر بمانید و پس از پایان فرآیند یک دستور، دستور بعدی را اجرا نمایید).

dism /online /cleanup-image /restorehealth

—————————————————

sfc /scannow

—————————————————

powershell

—————————————————

Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

در پایان CMD را بسته و ویندوز خود را ریستارت نمایید.

امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شده و مشکلتان حل شده باشد 🙂


[توجه: اگر آموزش فوق موثر بود در صورت تمایل می توانید ما را از حمایت خود بهره مند سازید برای Donate لطفا روی لینک زیر کلیک کنید]

صفحه پرداخت حمایت مالی