شاید شما جزء کسانی هستید که در محل کار، دفتر یا منزلتان از شبکه های کامپیوتری برای به اشتراک گذاری فایلها و پوشه هایتان بین ۲ یا چند کامپیوتر استفاده می نمایید یا اینکه از یک مودم وای فای برای اتصال یک یا چند کامپیوتر از طریق کابل و لپ تاپ و گوشی به صورت بی سیم استفاده می کنید.

اگر اینگونه هست پس به راحتی می توانید توسط آموزش زیر فایلها و پوشه های به اشتراک گذاری شده در کامپیوتر و لپ تاپ خود را در گوشی آندرویدی تان مشاهده نمایید و به آنها دسترسی کامل داشته باشید.

توجه: در این آموزش ما فرض را بر این می گذاریم که تنظیمات شبکه روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما به درستی انجام شده است، در غیر اینصورت می توانید ابتدا به آموزشهای مرتبط با تنظیمات شبکه ویندوز مراجعه کرده و پس از برقراری ارتباط شبکه، از این آموزش استفاده نمایید.

شروع آموزش:

ـ ابتدا مطمئن شوید که هم گوشی و هم کامپیوتر یا لپ تاپ شما به یک روتر (مثلا مودم وای فای) متصل می باشند.

ـ حال آخرین نسخه برنامه Solid Explorer را از لینک زیر دانلود کرده و پس از نصب، اجرا نمایید:

دانلود Solid Explorer v2.8.8 Full Unlocked مدیریت فایل حرفه ای و قدرتمند آندروید

ـ پس از اجرای برنامه طبق تصویر زیر ابتدا روی آیکن + کلیک کرده سپس روی آیکن سمت راست گزینه New Cloud Connection کلیک کنید.

solid.explorer.lan.s.1solid.explorer.lan.s.2

ـ در ادامه و در صفحه ای که ظاهر می شود گزینه LAN /SMB را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

solid.explorer.lan.s.3

ـ حال لیستی از کامپیوترهای موجود در شبکه را مشاهده خواهید کرد. کامپیوتر مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

solid.explorer.lan.s.4

ـ در این مرحله گزینه Username and password را انتخاب کرده و دوباره روی Next کلیک کنید. در ادامه در محلهای مشخص شده در تصویر زیر ابتدا Username کامپیوتر انتخاب شده و سپس Password آن را وارد نمایید و در نهایت روی Next کلیک کنید.

solid.explorer.lan.s.5   solid.explorer.lan.s.6

ـ اگر همه چیز درست پیش رفته باشد وارد صفحه Review (بررسی مجدد) خواهید شد روی Next کلیک کرده و در ادامه روی Connect کلیک کنید.

solid.explorer.lan.s.7   solid.explorer.lan.s.8

ـ حال روی Finish کلیک کنید تا اطلاعات کامپیوتر انتخاب شده را مشاهده نمایید. ضمن اینکه این کامپیوتر به لیست حافظه های موجود در Solid Explorer افزوده خواهد شد و شما می توانید هر بار با کلیک روی کامپیوتر مورد نظر وارد صفحه اطلاعات آن شوید.

solid.explorer.lan.s.9   solid.explorer.lan.s.10

ـ امیدواریم این آموزش مفید واقع شود 🙂