توجه: متاسفانه شرکت هوآوی بنا به مشکلاتی که پس از آنلاک برای گوشی ها پیش میاید از ماه می ۲۰۱۸ تصمیم گرفته است که سرویس ارائه کد آنلاک را متوقف کند. البته گوشی هایی که پیش از ۲۴ می ۲۰۱۸ تولید شده اند تا ۶۰ روز کد را دریافت خواهند نمود و پس از آن دیگر هیچ اسمارت فونی از طرف هوآوی کد آنلاک دریافت نخواهد کرد. لذا در تلاشیم تا در صورت وجود، روشی جایگزین برای آنلاک بوتلودر هوآوی پیدا کنیم. در صورت وجود، روشهای جدید در همین بخش قرار خواهد گرفت.


در این آموزش قصد داریم تا نحوه آنلاک بوت لودر گوشی های هوآوی را به شما یاد دهیم. اگر اولین بار است که با واژه بوت لودر و آنلاک آن مواجه می شوید می توانید برای کسب اطلاعات کافی به لینک زیر مراجعه نمایید:

بوت لودر در دستگاههای آندرویدی چیست؟ مزایا و معایب آنلاک بوت لودر

همانطور که دریافتید، برای روت بسیاری از گوشی های هوآوی، نصب منو ریکاوری کاستوم (مانند twrp یا cwm) و نصب رام کاستوم (و یا حتی برخی از رامهای رسمی) بوت لودر گوشی شما بایستی آنلاک شده باشد. لطفا قبل از شروع کار به نکات زیر توجه فرمایید:

ـ آنلاک بوت لودر، گارانتی گوشی شما را از بین خواهد برد، لذا اگر از زمان گارانتی گوشی تان باقی مانده است می توانید از اینکار صرفنظر نمایید یا اینکه قبل از مراجعه به خدمات گارانتی (در صورت مهیا بودن شرایط) آن را دوباره لاک نمایید.

ـ آنلاک بوت لودر، اطلاعات موجود در حافظه گوشی را پاک خواهد کرد، لذا قبل از شروع کار از تمامی اطلاعات حافظه داخلی (عکس، فیلم، موسیقی، مخاطب، پیام، اکانت و …) بکاپ بگیرید.

ـ در صورت انجام اشتباه مراحل ممکن است گوشی شما بریک شود، پس لطفا با دقت بیشتری مراحل را انجام دهید.

ـ ان اس موبایل مسئولیت عواقب احتمالی را برعهده نمی گیرد پس لطفا با مسئولیت خود شروع به کار نمایید.

ـ قبل از شروع کار مطمئن شوید که گوشی تان دارای حداقل ۵۰ الی ۶۰ درصد شارژ باتری می باشد.

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های هوآوی Huawei:

ـ ابتدا گزینه USB Debugging را در گوشی تان فعال نمایید. می توانید از آموزش زیر استفاده کنید:

آموزش فعال سازی USB Debugging در سیستم عامل آندروید

ـ حال باید از همان شاخه تنظیمات Setting و ابزارهای توسعه Developer Options گزینه “OEM Unlock” را هم فعال نمایید.

Unlock.bootloader.huawei.s1

ـ در ادامه ابزار ADB and fastboot را از لینک زیر دانلود کرده و بر روی کامپیوترتان نصب نمایید:

دانلود

ـ حال به یکی از لینکهای زیر مراجعه کرده و برای خود یک اکانت بسازید:

لینک ۱  | لینک ۲

ـ پس از ساخت اکانت و ورود موفق آمیز به پورتال بایستی فرم ظاهر شده را پر کرده و روی Submit کلیک کنید تا کد را دریافت نمایید. برای پر کردن فرم می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید:

Product Model:  مراجعه به شاخه Settings > About phone > Model number

Product Serial Number:  روی جعبه گوشی درج شده است

Product IMEI or MEID:  شماره گیری کد  #۰۶#* (اولین IMEI را وارد نمایید)

Product ID:   شماره گیری کد  *#*#۱۳۵۷۹۴۶#*#*

 

Unlock.bootloader.huawei.s2

ـ حال به محل نصب ADB and Fastboot در کامپیوتر خود رفته و وارد پوشه ADB شوید. سپس با نگهداشتن دکمه Shift روی کیبورد و انجام کلیک راست در همان صفحه روی گزینه “Open command window here” کلیک کنید تا پنجره cmd مربوطه ظاهر شود.

Unlock.bootloader.huawei.s3

ـ حال گوشی را با استفاده از کابل به کامپیوتر متصل کنید و ابتدا دستور “adb devices” را وارد نمایید تا در صورت نشان داده شدن سریال گوشی، از اتصال صحیح آن به کامپیوتر مطمئن شوید (توجه: در این حال گزینه ای در گوشی ظاهر شد که باید آن را تایید نمایید). اگر سریال گوشی ظاهر نشده باشد باید اتصالات و گزینه ها را بررسی کرده و دوباره متصل نمایید.

ـ در ادامه در پنجره باز شده cmd دستور “adb reboot bootloader” را تایپ کنید تا گوشی ریستارت شده و وارد حالت فست بوت شود (توجه: اگر گوشی پس از ریستارت وارد حالت فست بود نشده و دوباره سیستم عامل ظاهر شد، بدین ترتیب عمل نمایید: گوشی را خاموش کرده، دکمه ولوم پایین را نگه داشته و آن را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید تا وارد صفحه فست بوت شود).

ـ در ادامه دستور “fastboot devices” را تایپ کرده و دکمه اینتر را فشار دهید، پس از آن شماره سریالی ظاهر خواهد شد که نشان می دهد گوشی به درستی متصل شده است.

Unlock.bootloader.huawei.s4

ـ حال باید دستور “fastboot oem unlock [unlock key]” را وارد کنید. توجه: به جای [unlock key] بایستی کدی را که از هوآوی دریافت کرده اید (کد آنلاک) وارد نمایید، به عنوان مثال:  fastboot oem unlock 21084949302847

ـ در ادامه اگر از شما روی گوشی تاییدیه خواست با استفاده از دکمه ولوم بالا روی گزینه … Yes Unlock bootloader رفته و با استفاده از دکمه پاور آن را انتخاب نمایید.

ـ حال بایستی گوشی ریستارت شده و بقیه مراحل را انجام دهد. در صورت عدم ریستارت اتوماتیک، دستور “fastboot reboot” را تایپ نمایید. پس از ریستارت گوشی فکتوری ریست را انجام داده و کار آنلاک به پایان خواهد رسید.

ـ تبریک، اینک بوت لودر گوشی شما آنلاک شده و می توانید مراحل بعدی را انجام دهید.

ـ امیدواریم آموزش فوق مفید واقع شود 🙂