[تکمیلی] [۱۶ دی ۹۷]

شرکت ایسوس Asus، آپدیت آندروید پای Pie برای Asus Zenfone 5 (ZE620KL) را از طریق OTA (آپدیتر خود گوشی با استفاده از وای فای) ارائه نمود.

این بروزرسانی دارای شماره ساخت V16.0610.1812.58 بوده و علاوه بر برخورداری از آخرین نسخه سیستم عامل آندروید ارائه شده توسط گوگل، دارای جدیدترین پچ امنیتی گوگل نیز می باشد. البته تغییرات آن چنان بزرگی در رابط کاربری ZenUI و برنامه های از پیش نصب شده صورت نگرفته است.

برای دریافت آپدیت آندروید ۹ پای بر روی ایسوس Zenfone 5 می توانید در تنظیمات گوشی به بخش System مراجعه نمایید.


[۲۹ آذر ۹۷]

شرکت تایوانی ایسوس Asus، نسخه نهایی آندروید ۹٫۰ پای Pie را برای اسمارت فون Zenfone 5 منتشر گردید. این بروزرسانی دارای ۱٫۱ گیگابایت حجم بوده و پروسه آپدیت بسیار ساده می باشد.

تنها کافی است که رام بروزرسانی را دانلود کرده سپس فایل دانلود شده را به حافظه مموری کارت انتقال دهید. سپس با مراجعه به ریکاوری Recovery Mode و انتخاب گزینه apply updates from microSD اقدام به نصب رام جدید نمایید.

البته اگر عجله ندارید می توانید منتظر شوید تا رام از طریق آپدیتر خود گوشی OTA ارائه شود. پس می توانید این ارائه را از طریق بخش اعلانات پیگیر باشید.

همچنین برای سایر گوشی های Zenfone اظهار نظر رسمی صورت گرفته است. Zenfone 5z تا آخر ژانویه آپدیت آندروید ۹ را دریافت خواهد کرد ولی زمان ارائه آن برای Zenfone 5 Lite هنوز مشخص نیست.