هوآوی ماه گذشته از رابط کاربری جدید خود برای گوشی های هوشمند آندرویدی این شرکت یعنی EMUI نسخه ۹٫۰ رونمایی نمود که بر روی آندروید ۹ پای قرار می گرفت. اولین گوشی که قرار بود به این رابط کاربری مجهز شود گوشی Huawei Mate 20 بود که تولید آن امسال می باشد.

اکنون شرکت چینی هوآوی Huawei سورپرایز خوبی برای کاربرانش دارد و آن ارائه زودتر از موعد این نسخه از آندروید و رابط کاربری برای گوشی های Huawei Mate 10 Pro دارای مدلهای BLA-L09 و BLA-L29 و نیز Honor View 10 با مدل BKL-L09 در اروپا می باشد.

با توجه به گزارشات، EMUI 9.0 دارای ویژگی های جدیدی شامل تنظیمات تازه برای سویچ چند وظیفه ای بین برنامه ها و توربو جی چی یو GPU Turbo نسخه ۲٫۰ می باشد. سایر ویژگی های جدید شامل باتری پیشرفته با پشتیبانی AI، پشتیبانی Notch، روشنایی سازگار، شکل تازه کنترل صدا و بهبودهای امنیتی می باشد.

برای Mate 10 Pro آندروید ۹ ارائه شده دارای نسخه های BLA-L09C432E4R1P8B108 و BLA-L29C432E4R1P8B108 با حجم ۲٫۲ گیگابایت می باشد که توسط آپدیتر خود گوشی قابل بروزرسانی می باشد.

برای Honor View 10 آپدیت آندروید پای Pie دارای شماره ساخت ۹٫۰٫۰٫۱۰۸ بوده و در حال حاضر تنها برای مدل BKL-L09 این گوشی ارائه شده است که قابل آپدیت به صورت OTA می باشد.

مطمئنا بزودی این بروزرسانی برای سایر مناطق جهان نیز ارائه خواهد شد ولی کاربران بایستی تا زمان ارائه آن منتظر بمانند.