بر اساس گزارش Techcrunch، اینستاگرام از برنامه های جدید خود برای کاربران خبر داد که در آن کاربر می تواند اطلاعات اکانت خود را دانلود نماید. پس از انتشار مقاله ای توسط تک کرانچ مبنی بر فقدان ذخیره اطلاعات در این سرویس، یک سخنگوی اینستاگرام به او پاسخ داد.

جزئیات این ویژگی بایستی توسط اینستاگرام تشریح شود زیرا هنوز اطلاعات زیادی درباره آن منتشر نشده است. ما حتی نمی دانیم که شرکت تا چه حد به کاربر اجازه ذخیره اطلاعات را خواهد داد، آیا آن تنها محدود به ذخیره عکسها و فیلمهای منتشر شده توسط کاربر خواهد بود یا اینکه او می تواند تمامی استوری ها و پیامهای رد و بدل شده را نیز بکاپ بردارد.

فیسبوک دارای قابلیتهای زیادی برای پشتیبان گیری از اطلاعات می باشد و جای بسی نامیدی است که اینستاگرام از این موهبت بی بهره می باشد. تا به امروز اطلاعات کاربران در اینستاگرام قفل شده و قابل دانلود به راحت ترین شکل نمی باشد و تنها نرم افزارهای جانبی قادر به انجام این فرآیند می باشند که آن هم بسیار زمانبر است.

خبر افزوده شدن این ویژگی در اینستاگرام خود بسیار خوشایند می باشد اما هنوز زمان دقیقی برای قرار گرفتن آن در این شبکه مجازی مشخص نشده است.