ریست کردن گوشی ویندوز فون آن را به حالت اولیه (تنظیمات زمان خریداری شده) باز خواهد گرداند. تمامی اطلاعات گوشی پاک شده و گوشی به حالت تنظیمات کارخانه باز می گردد.

اگر تصمیم دارید گوشی تان را ریست بکنید، می توانید از نرم افزارها، پیامهای متنی، عکسها و سایر اطلاعاتتان بر روی اکانت مایکروسافت خود در کلاود Cloud بک آپ بگیرید.

هشدار:

دقت نمایید. ریست گوشی تمامی اطلاعات آن را از بین خواهد برد و ممکن است غیر قابل برگشت باشد، این اطلاعات عبارتند از: برنامه ها، بازی ها (همراه با دیتا برنامه ها و سیو بازی ها)، پیامها، تاریخچه تماس، موسیقی، عکسها و غیره.

Reset warning on Windows Phone image

مراحل انجام ریست:

۱ـ در لیست برنامه ها روی گزینه Settings (تنظیمات) Settings icon کلیک کنید.

۲ـ روی About (درباره) کلیک کرده و سپس روی گزینه Reset your phone (گوشی خود را ریست کنید) کلیک کنید.

۳ـ شما دو هشدار را مشاهده خواهید کرد. اگر یقینا اطمینان دارید که می خواهد گوشی تان را به حالت اولیه بازگردانید روی Yes کلیک کنید سپس دوباره روی Yes کلیک کنید.

فرآیند باگزداندن به تنظیمات کارخانه ممکن است مدتی زمان ببرد پس صبور باشید تا پایان یابد.

 

ریست گوشی که دسترسی به سیستم عامل آن امکان پذیر نیست:

اگر به دلیل خرابی سیستم عامل،  گوشی تان پاسخ نمی دهد و دسترسی به لیست برنامه ها و Settings برایتان میسر نیست، باید با استفاده از دکمه های سخت افزاری اقدام به ریست گوشی خود نمایید. روی گوشی های لومیا Lumia (و برخی گوشیهای دیگر) این مراحل را انجام دهید:

۱ـ دکمه های ولوم پایین Volume down button و  پاور Power button را به طور همزمان فشار داده و نگه دارید تا زمانی که لرزش در گوشی (ویبره) را حس کنید (حدودا ۱۰ الی ۱۵ ثانیه).

۲ـ زمانی که لرزش را حس کردید، دکمه های مذکور را رها کرده و بلافاصله دکمه ولوم پایین Volume down buttonرا فشار داده و نگه دارید تا زمانی که یک علامت تعجب بزرگ را مشاهده کنید.

۳ـ زمانی که علامت تعجب ظاهر شد، چهار دکمه زیر را به ترتیب فشار دهید:

ولوم بالا Volume up button ،  ولوم پایین Volume down button ،  پاور Power button ،  ولوم پایین Volume down button . اکنون گوشی تان باید ریست شده و به طور خودکار ریستارت شود (توجه: این فرآیند مدتی زمان خواهد برد تا پایان یابد).