مطمئنا مخاطبان و شماره تلفنهای آنها جز بسیار حیاتی افراد در استفاده از گوشیهای موبایل می باشد. بنابراین حفظ اسامی و شماره تلفنهای آنان بسیار ضروری است. پشتیبان گیری بهترین راه نگهداری مخاطبین می باشد. اگرچه خود سیستم عامل آندروید دارای امکانات پشتیبان گیری و بازگرداندن مخاطبان می باشد اما در آن به غیر از اسامی و شماره تلفن آنها سایر موارد از جمله عکسهای مخاطبین، گروهها، مورد علاقه ها و … پشتیبان گرفته نمی شوند. لذا اگر قصد دارید که از لیست خود بدون کم و کاستی بکاپ داشته باشید تا بتوانید در مواردی از جمله تعویض گوشی، ریست کارخانه گوشی، نصب رام جدید و … از آن استفاده کنید بایستی از نرم افزار مطمئنی مثل Contacts Backup Ultimate استفاده نمایید.

برای کار با این نرم افزار ابتدا آخرین نسخه آن را از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود Contacts Backup Ultimate پشتیبان گیری از مخاطبان با عکس

ـ پس از دانلود نرم افزار را نصب نموده و اجرا کنید. پنجره زیر ظاهر خواهد شد.

contacts.backup.ultimate.tut.s.1

ـ حال برای گرفتن پشتیبان روی گزینه Create backup کلیک کنید. در پنجره باز شده به نام و تاریخ توجه نموده و مطمئن شوید که همانند تصویر زیر، گزینه Backup contact photos تیک دار باشد.

contacts.backup.ultimate.tut.s2

ـ در ادامه عملیات بکاپ گیری آغاز شده و پس از طی مدت زمان کوتاهی به پایان خواهد رسید. حال به برنامه مدیریت فایل (File Manager) گوشی تان مراجعه کرده و به حافظه داخلی وارد شوید. در آنجا همانند تصویر زیر، پوشه ContactsBackupUltimate را باز کرده و مشاهده خواهید کرد که پوشه ای همنام با بکاپ ایجاد شده در مرحله اول وجود دارد. حال بدین خاطر که این پوشه در حافظه داخلی گوشی قرار دارد ممکن است در ریست، آپدیت و … شدن گوشی اطلاعات حافظه داخلی پاک شود لذا برای از دست ندادن آن، این پوشه را کپی کرده و در محلی غیر از حافظه داخلی (مثلا کامپیوتر، حافظه میکرو اس دی و …) نگهداری نمایید.

contacts.backup.ultimate.tut.s5

ـ حال برای بازگرداندن فایل پشتیبان (در گوشی جدید یا گوشی ریست شده) ابتدا برنامه اصلی را نصب نمایید سپس در برنامه File Manager گوشی تان، پوشه بکاپ گرفته شده را، در مسیر حافظه داخلی و پوشه ContactsBackupUltimate بارگذاری (Paste) نمایید.

ـ در ادامه برنامه را باز کرده و این بار روی Restore backup کلیک کنید. در پنجره باز شده زیر گزینه Select backup ، پوشه بکاپ گرفته شده را مشاهده خواهید کرد پس از اینکه مطمئن شدید کادر مربع زیر گزینه Import contact photos تیک دار می باشد روی Restore backup کلیک کنید تا عملیات بازگرداندن مخاطبین آغاز شود.

contacts.backup.ultimate.tut.s3

ـ با پایان عملیات بازگرداندن بکاپ، مخاطبین و اطلاعات آنها به صورت کامل به لیست گوشی تان افزوده خواهد شد. در ضمن شما می توانید از گزینه های دیگر این برنامه شامل، View backup برای مشاهده بکاپ های گرفته شده و Delete backup(s برای حذف بکاپها استفاده نمایید.

ـ امیدواریم این آموزش مفید واقع شده باشد.