برای دومین بار گوگل از نسخه Go Edition جدیدترین سیستم عامل خود، یعنی آندروید اورئو Oreo، که قبلا با عنوان Android Go شناخته می شد، رونمایی نمود. این نسخه از آندروید به طور خاص برای دستگاههای آندرویدی نسبتا ضعیف با مموری و مصرف دیتا پایین طراحی شده است.

Android Oreo (Go Edition) سه ویژگی متمایز نسبت به نوع اصلی آندروید اورئو دارد، این سه ویژگی عبارتند از: سیستم عامل با طراحی ساده، برنامه های پیش فرض بهینه شده و پلی استور بهینه شده که برنامه های کم حجم را هایلایت می کند.

نسخه Go آندروید اورئو، دارای سرعت بهبود یافته و معتبر برای سخت افزارهای پایین تر بوده و عملکرد برنامه ها در آن ۱۵ درصد سریع تر می باشد. همچنین در این سیستم عامل صاحب دو برابر ظرفیت خالی بیشتر نسبت به نسخه اصلی خواهید بود زیرا که برنامه های پیش فرض ۵۰ درصد فضای کمتری اشغال می کنند. همچنین آن دارای ویژگی ذخیره دیتا می باشد که می تواند مصرف دیتا پس زمینه را کنترل کند.

برنامه های گوگل از پیش نصب شده، برای نسخه Go آندروید اورئو به طور خاص طراحی شده اند. این برنامه ها شامل، Google Go، Google Assistant Go، YouTube Go، Google Maps Go، Gmail Go، Gboard، Google Play، Chrome و نیز مدیریت فایل جدید Files Go می باشد. این برنامه ها فضای کمتری را در گوشی اشغال نموده و نیز دیتا پایین تری را در پس زمینه مصرف می کنند.

پلی استور Play Store نیز در این سیستم عامل بهینه شده و دارای ویژگی هایلایت برنامه های کم حجم برای نصب روی سیستم عامل می باشد. اگر چه شما می توانید هر برنامه ای را که خواستید نصب کنید اما بخش برنامه های خاص Featured Apps، در این سیستم عامل نشان دهنده برنامه های دارای مصرف دیتا پایین می باشد.

Android Oreo (Go Edition) به طور رسمی همراه با عرضه آندروید ۸٫۱ ارائه خواهد شد و قرار است این اتفاق در ۶ دسامبر امسال به وقوع بپیوندد. این سیستم عامل از ماه آینده بر روی گوشی های هوشمند ارئه می شود.