برنامه آزمایشی آندروید ۸ اورئو Oreo برای نوکیا Nokia 8 دو هفته پیش به پایان رسید و امروز ارائه این بروزرسانی برای کاربرانی در فنلاند و لهستان انجام شده است. با توجه به کاربران فن پیچ این گوشی در XDA Developers، گوشی های دارای مدل TA-1004 و TA-1012 در بین مدلهای خوش شانسی هستند که آندروید ۸ اورئو را دریافت می کنند. مدیر اجرایی HMD جوهو سارویکاس، این بروزرسانی را تایید نموده است.

آپگرید نرم افزاری دارای ویژگی هایی از جمله تصویر در تصویر، نقطه های جزئیاتی در بخش اعلانات برای هر برنامه و اتوماتیک پرکردن پسوردها می باشد. آن همچنین دارای پچ امنیتی نوامبر و بوت (بالاآمدن) سریع می باشد. کاربران تصاویری را به اشتراک گذاشته اند که در آن یوتیوب به صورت حالت دوال اجرا می شود یعنی می توانید همزمان ویدئو را تماشا کرده و به جستجو نیز بپردازید. در تویت جوهو سارویکاس آمده است:

در این آپدیت قابلیتهای دوربین نیز بهبود یافته است. با اینکه هنوز هم نمی توانید ایزو و سرعت شاتر را به صورت دستی تغییر بدهید، اما شاتر می تواند تا ۰٫۵ ثانیه باز بماند. در زمان رونمایی از گوشی آن دارای مشکلاتی در فوکوس اتوماتیک بود و اکنون این مشکلات برطرف شده اند.

سارویکاس می گوید که این آپدیت باید طی دو روز برای همه کاربران ارائه شود، اما اگر فروشنده عاملی قصد دارد بار دیگر سیستم عامل را بررسی نماید ممکن است در این صورت برخی از کاربران تا یک هفته دیگر منتظر بمانند.