خبر تکمیلی (۱۲ آذر ۱۳۹۶)

مایکروسافت بالاخره نسخه نهایی مرورگر Edge را برای آی او اس iOS و آندروید ارائه نمود. کاربران هر دو سیستم عامل می توانند نسخه نهایی (غیر بتا) این مرورگر را از مارکت های مربوطه نصب نمایند.


(۲۱ مهر ۱۳۹۶)

مرورگر Edge مایکروسافت بر روی فروشگاه گوگل قرار گرفت

مایکروسافت نسخه آندروید مرورگر جدید Edge را برای دانلود عموم در Play Store قرار داد. زمان نصب این نرم افزار کاربران با هشداری مواجه می شوند که آن هنوز در حال توسعه می باشد لذا ناپایدار خواهد بود اما می توانند آن را نصب کرده و استفاده کنند.

شرکت بزرگ مایکروسافت Edge را هفته پیش برای سیستم عاملهای iOS و آندروید به طور اختصاصی برای کاربران ویندوز عرضه نمود. نسخه آی او اس این مرورگر از حد ۱۰ هزار کاربر اپل برای تست برنامه های آزمایشی فراتر رفت و اکنون برای دیگران قابل دسترسی نیست.

اج در آی او اس و آندروید اساسا برای کسانی است که آن را در دسکتاپ کامپیوتر مورد استفاده قرار می دهند و می خواهند، بوک مارکها، تاریخچه، پسوردها و سایر موارد موجود در کامپیوتر را به گوشی موبایل خود انتقال دهند. اگر چه Edge در سیستم عاملهای آی او اس و آندروید زیر سلطه مرورگرهای Safari و Chrome قرار دارند اما آن دارای ویژگیهای خاصی از جمله طراحی آشنا، مشاهده هاب، مشاهده خواندنی، خواندن کد QR، جستجوی صوتی و سایر موارد دیگر می باشد.