جای هیچ شکی نیست که شرکت HTC در بازار آندروید مجادله گر بزرگی است، اما زمانی که سایر شرکت های بزرگ مثل سامسونگ وال جی به طور چشمگیر بر روی گوشیهای شاخص که تعجب طرفدارانش را بر می انگیزد تمرکز می کنند، HTC تصمیم گرفته است تا هدف تجاری بزرگی را اتخاذ کند و آن همکاری بلند مدت با گوگل می باشد.

برخی اطلاعات تایید نشده در شبکه اجتماعی چینی WEibo قرار گرفته است که مدعی است HTC به همکاری با گوگل برای ساختن گوشی های Nexus برای سه آینده دست زده است. این خبر با یک نکته همراه است و آن اینکه دو گوشی جدید Nexus اولی با صفحه نمایش ۵ و دومی با صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی برای ارائه در امسال برنامه ریزی شده اند.

اگر این روایت واقعیت داشته باشد پس قطعا HTC آینده خود را در بازار موبایل برای مدت زمانی مشخصی امن کرده است. همچنین طرفداران Nexus اطمینان داشته باشند که برند محبوب آنها هنوز هم خوب ساخته خواهد شد همانطوری که HTC در طول تاریخ این را به اثبات رسانده است.

زمانی که Nexus One به بازار آمد کاملا چشمگیر بود و این برای تبلت Nexus 9 هم صادق است، که عملکرد عالی، با مزه اولیه آندروید ۵٫۵ و همچنین لبه آلومینیمی بسیار زیبا را دارا بود.