امروز، روز بزرگی برای طرفداران شیائومی می باشد چرا که امروز Xiaomi Mi Max 2 در چین معرفی شد.

لی جون مدیر شیائومی، در کنفرانسی از این گوشی رونمایی کرد. Mi Max 2 دارای چیپست قدرتمند Snapdragon 625 بوده و دارای باتری عالی با ظرفیت ۵۳۰۰ mAh می باشد ضمن اینکه در اولین تصاویر منتشر شده به نظر می رسد که این گوشی در طراحی هم دارای پیشرفت های شگرفی بوده است.

گوشی Xiaomi Mi Max 2 دارای نمایشگر به بزرگی ۶٫۴۴ اینچ می باشد، البته نه به ضخامت Mi Mix ولی هنوز هم یک گوشی میان رده به شمار می رود. چیپست قرار گرفته روی این گوشی شاید یک نوع دانگرید نسبت به نوع قرار گرفته در Mi Mix یعنی Snapdragon 650/652 باشد اما به مراتب دارای قدرت بیشتری است. حافظه رم آن ۴ گیگ بوده و دارای دو تنوع در حافظه داخلی می باشد ۶۴ و ۱۲۸ گیگ.

این گوشی دارای یک دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی همانند Mi 6 می باشد که از سنسور IMX386 سونی با ۱٫۲۵µm پیکسل بهره می برد. متاسفانه گوشی از داشتن دوربین جلو محروم می باشد.

شیائومی این یقین را ایجاد کرده است که گوشی Mi Max 2 از بابت باتری یک غول به شمار می رود. باتری با ظرفیت ۵,۳۰۰ میلی آمپر دارای شارژ سریع از نوع ۳٫۰ بوده به طوری که شرکت می گوید که یک ساعت شارژ باتری دو سوم آن را پر خواهد کرد.

اسکنر اثر انگشت در پشت تعبیه شده، در حالی که جلو گوشی می توان سنسور دکمه خانه Home را مشاهده نمود. در این گوشی دو اسپیکر و یک پورت USB از نوع Type-C وجود دارد.

قیمت گوشی برای نوع ۶۴ گیگ + ۴ گیگ از ۲۴۷ دلار شروع می شود در حالی که قیمت پایه نوع دارای حافظه داخلی ۱۲۸ گیگ ۲۹۱ دلار می باشد.