ویژگیهای جدید اینستاگرام متوقف نشدنی است. دو روز قبل قابلیتهای مکان و هشتگ در استوری و در بخش جستجو اینستاگرام اضافه شد همان چیزی که در اسنپ چت Snapchat موجود است، و امروز از طرف این برنامه که متعلق به صاحبان فیسبوک می باشد خبر جدیدی به گوشی می رسد.

دایرکت اینستاگرام، بخشی که به شما اجازه می دهید تا بتوانید با سایر کاربران ارتباط برقرار کنید، بالاخره برخوردار از چند ویژگی مورد نیاز شد.

اول اینکه، هنگامی که شما تصویری را به اشتراک می گذارید دیگر نیازی به کراپ آن نیست اگر تصویر در حالت افقی landscape یا عمودی portrait باشد (کراپی که به صورت مربع ایجاد می شد). و الان دایرکت به شما اجازه می دهد تا بتوانید تصویر را در ابعاد اصلی خود ارسال نمایید.

ویژگی بعدی، پیش نمایش لینکها می باشد که به بخش دایرکت افزوده شده است. پس زمانی که کسی لینکی را در چت به اشتراک می گذارد شما یک پیش نمایش زیبا از آن خواهید دید، که اطلاعات مختصری از لینک را نشان می دهد و برای نمایش آن نیازی به کلیک نیست. در ضمن اگر شماره موبایل یا آدرسی را به اشتراک بگذارید، آنها نیز به صورت لینک درخواهند آمد.

پیش نمایش لینک هم اینک برای اینستاگرام در سیستم عامل iOS و آندروید و از نسخه ۱۰٫۲۲ برقرار است. آپلودهای افقی و عمودی از امروز برای iOS فعال می باشند و به زودی برای آندروید هم خواهند آمد.