یکی از ویژگیهای بارز در آندروید نسخه ۶ مارشمالو، وجود امکانی به نام ذخیره سازی جایگزین می باشد، در این ویژگی یک کارت مموری خارجی (میکرو اس دی) می تواند جایگزین حافظه داخلی گوشی گشته و کاربر همانند حافظه داخلی برنامه ها را روی آن نصب کرده و استفاده کند. در این بین دو شرکت سامسونگ و ال جی اعلام کرده اند که گوشیهای Galaxy S7 و G5 شرکتهای مذکور این ویژگی را، با وجود ارائه آندروید ۶ روی آنها، پشتیبانی نخواهند کرد.

مشکل ویژگی این است که در آن قبل از آنکه بتواند مانند حافظه داخلی عمل کند ابتدا بایستی کارت مموری فرمت شده و سپس رمزگذاری گردد (Encryption). و یکبار که کارت حافظه شکل مذکور را به خود گرفت نمی توانید آن را از دستگاه جدا کنید (البته شما می توانید بصورت دستی عمل کنید، اما توصیه نمی شود).

s7.g5.s

این همان دلیلی است که سامسونگ این ویژگی را پشتیبانی نمی کند. شرکت می گوید، “سامسونگ تصمیم گرفته است از ویژگی حافظه جایگزین در آندروید مارشمالو بهره نبرد. ما معتقدیم که کاربران ما برای تبادل اطلاعات بین گوشی خود و سایر دستگاهها (لپ تاپ، تبلت و غیره)، علی الخصوص عکسها و ویدئوهایی که با دوربین می گیرند، به یک میکرو اس دی نیاز دارند.”

“با حافظه جایگزین، اول از همه اینکه وقتی مموری کارد وارد دستگاه می شود اطلاعات آن پاک می شود. این خاصیت ممکن است برای اکثر کاربران ناخوشایند باشد و ما نمی خواهیم که کاربرانمان را به خاطر از بین رفتن اطلاعاتشان از دست بدهیم. دوم اینکه، یکبار که مارشمالو شروع به استفاده از مموری کارت با ویژگی مذکور می نماید، دیگر آن توسط سایر قطعات خوانده نمی شود، بنابراین مموری کارت قابلیت انتقال فایل به خود را از دست می دهد.”

“حافظه جایگزین عمدتا بدرد گوشیهای می خود که از فضای ذخیره سازی ۴ یا ۸ گیگ داخلی بهره می برند. ما بر این باوریم که مدل استفاده از میکرو اس دی شرکت ما برای حافظه ذخیره سازی، بیشتر برای صاحبان گوشیها کاربردی تر باشد.

برای آنهایی که در ایالات متحده و اروپا زندگی می کنند و تمایل دارند برنامه های زیادی را نصب کنند (علی الخصوص بازیها با دیتا بالا)، این شاید خبر بدی باشد که شرکت کره ای تایید کرده است که تنها از بین پرچمداران جدید انواع ۳۲ گیگابایتی در این منطقه روانه بازار خواهند شد.