در اول نوامبر امسال شرکت اپل شروع به ارائه نسخه آزمایشی (Beta) بروزرسانی ۱۰٫۲ برای سیستم عامل iOS نمود و امروز، حدود ۱ ماه بعد، نسخه نهایی این سیستم عامل ارائه شده و قابل آپدیت توسط گوشی های دارای این سیستم عامل می باشد. بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که انتظار این بروزرسانی را می کشیدید بایستی خیلی زود یک اعلان بروزرسانی در گوشی خود مشاهده نمایید. البته می توانید اینکار را توسط iTunes نیز انجام دهید.

سیستم عامل iOS 10.2 چندین قابلیت جدید از جمله وجود بیش از ۱۰۰ شکلک emoji جدید، والپیپرهای جدید و افتکهای متنوع صفحه iMessage را معرفی می کند. این سیستم عامل همچنین رابط کاربری خوبی با اپلیکیشن جدید تلویزیونهای اپل ایجاد کرده و به صاحبان این تلویزیونها اجازه می دهد تا به راحتی به تماشای برنامه های مورد علاقه خود بنشینند و فیلمها و ویدئوهای خود را که از سرویسهای مختلف خریداری کرده اند به راحتی مشاهده نمایند. ویژگی SOS اورژانسی این سیستم عامل قابلیتی را ایجاد می کند که در آن شما می توانید پس از فشردن پنج بار دکمه پاور با خدمات اورژانسی تماس برقرار نمایید، ضمن اینکه برنامه موزیک در این بروزرسانی از دکمه های بزرگ برای Shuffle و Repeat برخوردار می باشد.

تنظیمات دوربین زمانی که شما برنامه را ریستارت می کنید در جای خود باقی می ماند و به حالت اولیه برنمی گردد، ضمن اینکه می توانید ویجتهای ویدئویی اضافی را مشاهده نمایید و در ضمن امکانی برای پشتیبانی از ثبت نام کنندگان اشتراک کابلی در ایالات متحده ایجاد شده است. تصاویر زنده بهبود یافته، برنامه خبر News به گزینه ای برای ذخیره بخشهایی که می خواهید ثبت نمایید تا بعدا بخوانید، مجهز شده است. در این بروزرسانی همچنین می توانید به سمت چپ بکشید یا روی گزینه Next Story کلیک کنید تا موقع خواندن یک مطلب مستقیما به مطلب بعدی بروید.