شرکت سامسونگ، در تلاش برای بازگرداندن تمامی دستگاههای Samsung Galaxy Note7 از مشتریان، قبلا فراخوانی را صادر کرده و در آن از قطع ارتباط و غیرفعال سازی دستگاههای نوت ۷ در نیوزلند و استرالیا تا ۲۵ دسامبر خبر داده بود. ضمن اینکه، در کانادا، تمامی ارتباطات دستگاههای نوت ۷ غیرفعال شده است. این قطع ارتباط شامل غیرفعال شدن تماس، وای فای و بلوتوث می باشد.

در پیامی که توسط The Verge، یک شرکت مخابراتی در ایالات متحده منتشر شده آخرین اخطار به آخرین کاربران این گوشی صادر شده است.

“سامسونگ نرم افزار این گوشی را دستکاری کرده و از شارژ شدن گوشی جلوگیری خواهد کرد، بنابراین این گوشی دیگر کار نخواهد کرد”

البته هنوز تایید رسمی از طرف مخابرات ایالات متحده یا شرکت سامسونگ صورت نگرفته ولی به احتمال زیاد این کار شکل رسمی گرفته و اتفاق خواهد افتاد.

این اولین تدبیر سامسونگ برای تشویق مشتریان جهت بازگرداندن گالاکسی نوت ۷ مورد علاقه اشون نیست. سامسونگ قبلا آپدیتی را به کاربران این گوشی ها در ایالات متحده تحمیل کرد و در آن شارژ باتری آنها را تا سقف ۶۰ درصد محدود کرد.

سامسونگ احساس می کند که دیگر کافی است و مشتریان بایستی گوشی هایشان را، که طبق دستور شرکت حمل و نقل از حمل در هواپیما در سرتاسر ایالات متحده قدغن می باشند، باز گردانند.

این آخرین تلاش سامسونگ برای دریافت ۲۸۵ هزار دستگاه نوت ۷ می باشد که هنوز مورد استفاده قرار می گیرند. پس از آن، تنها چیزی که برای کاربر باقی می ماند یک کاغذپاره مانند گرانقیمت یا یک یادگاری از طرف سامسونگ می باشد.