سونی به طور رسمی آغاز به ارائه نسخه نهایی جدیدترین بروزرسانی آندروید نوقا به اولین اسمارت فون خود کرده است. گوشی Xperia X Performance این شرکت اکنون قادر به دریافت آپدیت از طریق OTA (آپدیتر خود گوشی با استفاده از Wi-Fi) با شماره ساخت ۳۹٫۲٫A.0.327 می باشد.

اگر به خاطر داشته باشید، در آغاز این ماه شرکت سونی نسخه ای آزمایشی (beta) از این سیستم عامل را برای تست کننده ها جهت کشف باگها و مشکلات در این گوشی ارائه کرده بود. اولین نسخه آزمایشی نوقا دارای شماره ساخت ۳۹٫۲٫A.0.248 بود.

این بروزرسانی شامل ویژگی های است که قبلا در مارشمالو مشاهده نمیشد، از جمله این ویژگی ها می توان به پشتیبانی بومی برای پنجره های صفحه مجزا، برخی گزینه های جدید در منظره یاب دوربین سونی، بهبود در حساسیت لمسی، رفع مشکل چرخش اتوماتیک (قبل از عرضه این پچ)، و بهبود در حالت Stamina برای افزایش عمر باتری اشاره نمود.

دو شماره مدل از این گوشی که بروزرسانی به آندروید ۷٫۰ نوقا را دریافت می کنند عبارتند از: F8131 و F8132. این بدین معنی است که تمامی مدلهای unlocked شده، هم نسخه های ایالات متحده و هم نسخه های بین المللی، در حال دریافت بروزرسانی می باشند. اگر شما دارای گوشی Xperia X Performance بوده و بروزرسانی به آندروید نوقا را تابحال دریافت نکرده اید می توانید به مسیر تنظیمات (Settings) و از آنجا درباره دستگاه (About Device) بروید سپس با کلیک روی گزینه Software Updates آن را دانلود نموده و نصب کنید.