سامسونگ تخمین زده است که در ۶ ماه آینده ۳ میلیارد دلار خسارت خواهد دید

شکی نیست که سامسونگ یقین پیدا کرده است که پول سرشاری را به خاطر Galaxy Note7 از دست داده است. امروز، سامسونگ اعلام کرد که شرکت انتظار دارد خسارتی حدود ۳ میلیارد دلاری را در سه ماه آخر ۲۰۱۶ و سه ماه اول ۲۰۱۷ متحمل شود. این ضرر پس از تخصیص مجدد بودجه به خاطر هزینه صرف شده در عدم ادامه دهی نوت ۷ در گزارش سه ماهه سوم می باشد.

شرکت انتظار دارد که با ۲٫۲ میلیارد دلار ضرر در سه ماهه چهارم مواجه شده و حدود ۸۰۰ میلیارد دلار نیز در سه ماهه اول سال جدید دامنگیر آن شود. ضمن اینکه سامسونگ پیش بینی می کند که شاید بتواند از سه ماهه دوم سال جدید به بعد از مخمصه شکست در Note 7 خلاصی یابد.

از امروز حمل گالاکسی نوت ۷ در تمامی پروازهای ایالات متحده ممنوع خواهد شد

دپارتمان حمل و نقل ایالات متحده یک دستور اورژانسی صادره نمود و در آن حمل تمامی دستگاههای نوت ۷ را در تمامی پروازهای این کشور ممنوع اعلام کرد. این قانون از امروز اجرایی خواهد شد. این بدین معنی است که شما اجازه ندارید گوشی نوت ۷ خود را در پرواز داخل آمریکا به همراه داشته باشید چه پرواز از آمریکا باشد و چه به آمریکا. حتی اگر گوشی خاموش هم باشد یا حتی اگر در چمدان هم باشد اجازه حمل آن را ندارید.

علیرغم دومین فراخوان، کاربران گالاکسی نوت ۷ همچنان افزایش می یابد

اغلب افراد دوست ندارند که کسی به آنها بگوید باید چه کاری کنند، حتی اگر این، یک خواهش نسبت به دوری از خطر آتش گرفتگی باشد. سامسونگ به طور رسمی گالاکسی نوت ۷ را لغو کرده و از خریداران خواسته است که گوشی های خود را خاموش کنند و با توجه به دستورالعملها آن را به شرکت بازگردانند.

چند روز پیش بود که این فراخوان اعلام شد اما هنوز هم تعداد کاربران این گوشی رو به افزایش می باشد، همین یکشنبه آمار استفاده از این گوشی ۱۰ درصد بیشتر از زمانی بود که لغو فروش گوشی اعلام شد. می توانید مشاهده کنید که پس از اولین فراخوان، به طور ناگهانی استفاده از این گوشی به طور ملموسی کاهش یافت، اما پس از واگذاری دستگاههای جایگزین آمار دوباره بالا رفت.

سامسونگ گزارش داد که ۲٫۵ میلیون گوشی Galaxy Note7 را فروخته است و با نگاه به چارت، واضحه که اغلب افراد هنوز تمایل به استفاده از این گوشی را دارند. اما شاید این افراد آگاه نباشند که این گوشی هرگز بروزرسانی نرم افزاری دریافت نخواهد کرد و هیچ گونه گارانتی و پشتیبانی برای آن وجود نخواهد داشت پس ارزش خرید و نگهداری را ندارد.