اسمارت فون Samsung Galaxy Note7 محصول بسیار عالی بود، اما خیلی زود کشف شد که باتری این گوشی معیوب بوده و باعث از بین رفتن آن می شود بنابراین شرکت به خریداران در سرتاسر جهان فراخوانی بی سابقه داد.

اکنون می شنویم که جایگزین این محصول در پرتغال آماده شده است و از ۱۹ سپتامبر آغاز خواهد شد.

این فبلت که با موفقیت در چین و چند بازار دیگر به فروش رسید شرکت سامسونگ را مطمئن ساخت که واحدهای تولیدی نوت ۷ باتری خراب را در بسته بندی قرار نمی دهند.

در این بین خبرهای بدی هم برای ایالات متحده وجود دارد. این کشور یکی از بزرگترین بازارهای سامسونگ به شمار می رود و تولید کننده سخت می کوشد تا خریداران Note 7 را متقاعد سازد که از طریق برنامه معاوضه، گوشی های خراب را برگردانند. متاسفانه، کاربران حتی نگران این هستند که زمان زیادی را برای نوت ۷ جدیدشان صبر کنند، یا اگر گزینه دیگری را به عنوان جایگزین (مانند برگشت پولشان) انتخاب کنند ممکن است در آینده نتوانند Note 7 دیگری تهیه کنند.

در حقیقت، کاربران بایستی مدت زمان زیادی را برای جایگزینی نوت ۷ شان منتظر بمانند زیرا کمیته حفظ امنیت مصرف کننده بایستی رسیدگی کرده و به دستگاههای جدید اجازه دهد تا وارد آمریکا شوند. برای از بین بردن این مشکل، سامسونگ به خریداران ایالات متحده دو انتخاب را پیشنهاد می کند و به آنها اصرار می کند تا گوشی های معیوب را سریعا برگردانند.

اولین گزینه در انتخاب، دریافت یک گوشی از سری Galaxy J به عنوان امانت می باشد که خریداران می توانند تا زمان دریافت Note 7 جدیدشان آن را استفاده کنند و بایستی هنگام دریافت نوت ۷ این گوشی امانتی را تحویل دهند.

دومین گزینه این است که خریداران می توانند به جای نوت ۷ خود، یکی از گوشی های Galaxy S7 یا S7 edge را به همراه ما به تفاوت هزینه دو دستگاه و نیز ۲۵ دلار کارت هدیه اضافی دریافت نمایند. در حقیقت این روش، مسیر دریافت یک دستگاه Note 7 سالم را به پایان می رساند.

بنابراین اگر می خواهید یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید، همین اکنون این کار را بکنید، زیرا ممکن است بعدا از کار نکرده تان پشیمان شوید.