همانطوری که می دانید برای استفاده از خدمات متنوع گوگل (شامل Google Play Services, Google Play Games, Gmail, Google Plus و …) شما باید یک اکانت فعال در گوشی خود داشته باشید. بدین منظور ابتدا باید آگاه باشید که در صورت نداشتن اکانت از قبل چطور یک اکانت جدید بسازید. در این آموزش نحوه ایجاد یک اکانت جدید به شما آموزش داده می شود:

ـ ابتدا مطمئن شوید که تلفن همراه شما به اینترنت متصل می باشد. حال به تنظیمات (Settings) گوشی خود رفته و سپس در بخش حساب ها (Accounts) روی گزینه + افزودن حساب (Add Account) کلیک کنید.

create.google.account.1

ـ از بین گزینه های موجود روی گزینه گوگل (Google) کلیک کنید. حال در پنجره ای که ظاهر می شود روی گزینه جدید (New) کلیک کنید.

create.google.account.2

ـ در بخش نام شما (Your Name) نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید. در ادامه باید یک نام کاربری (Username) برای خود انتخاب نمایید (توجه: نام کاربری که انتخاب می کنید نباید قبلا استفاده شده باشد، بنابراین سعی کنید از ترکیب حروفات و اعداد انگلیسی استفاده کنید).

create.google.account.3

ـ در مرحله بعد برای خود رمز عبور (پسورد) مطمئنی انتخاب نمایید (توجه: در انتخاب پسورد هم از ترکیب حروف و اعداد انگلیسی استفاده نمایید). در ادامه در صفحه اطلاعات بازیابی (Recovery Information) باید ابتدا یک سوال از بین سوالات را انتخاب نموده و در بخش پاسخ (Answer) برای آن پاسخی بنویسید. ضمن اینکه می توانید در بخش آدرس ایمیل بازیابی (Recovery email address) ایمیل دومی را نیز جهت بازیابی نام کاربری و رمز عبور ایمیل جدید وارد نمایید.

create.google.account.4

ـ در ادامه اگر دوست دارد که شبکه اجتماعی گوگل پلاس Google+ برای شما فعال شوید روی گزینه به گوگل پلاس بپیوندید ( Join Google+) کلیک کنید و مراحل را ادامه دهید در غیر این صورت روی گزینه نه اکنون (Not now) کلیک کنید.

create.google.account.5

ـ تبریک! اکانت گوگل شما ایجاد شده و آماده استفاده می باشد.