سرویس نقشه گوگل در حال حاضر دارای نسخه ۹٫۳۶٫۰ بتا می باشد. این نسخه از برنامه شامل یک ویژگی جدید برای آنهایی می باشد که عضوی از رده بالایی راهنمایان محلی برنامه می باشند. آنهایی که به این ویژگی دست می یابند قادر خواهند بود که لیستی سفارشی از مکانهای ذخیره شده تهیه نمایند.

تنها راهنمایان محلی سطح ۴ قادر خواهند بود این لیستها را تهیه کنند: از جمله “بهترین برگرها در مانهاتان”، “سفر جولای ۲۰۱۷ به مکزیکوسیتی” یا “جاهایی برای بردن پدر و مادر وقتی که آنها را ملاقات می کنم”. اگر شما در این رده قرار بگیرید قادر خواهید بود تا مکانهای ذخیره شده را در دسته بندی ها قرار دهید از جمله “مورد علاقه ها” و جاهایی که می خواهید بروید را به عنوان “می خواهم بروم”.

برای هر کس دیگری، این بروزرسانی شامل یک دستور صوتی جدید می باشد که به کاربر اجازه می دهد تا به Google Maps دستوراتی مانند “بی خیال عوارضی ها”، “بی خیال معابر” یا “بی خیال بزرگراه ها” را بگوید. با ایجاد این دستورات صوتی، گوگل مپز مسیرها را به نوبت به شما خواهد داد تا به مقصد برسید و مکانهایی را که از آن خواسته اید رد خواهد کرد. Maps با بازخورد صوتی به شما پاسخ داده و خواهد فهماند که پیام شما به طور واضح و بلند شنیده شده است. و اگر شما تصمیمتان را عوض کنید می توانید کلمه “اجازه دادن” را با “خودداری کردن” جایگزین نمایید.

این بروزرسانی همچنین دارای قابلیتی برای دریافت اعلانات درباره ترافیک موجود در نزدیکی می باشد. همانطوری که عنوان اشاره دارد، این ویژگی به شما اجازه می دهد تا شرایط ترافیکی را مبتنی برای موقعیت کنونی تان دریافت نماید.

شما می توانید این بروزرسانی را بر روی Google Maps به صورت دستی با مراجعه به Google Play Store و بخش آپدیت Update انجام دهید.