اینکه باور نکردیم زمانی را که شرکت ال جی گفت که گوشی پیش رو این شرکت یعنی V20 اولین گوشی خواهد بود که از اولین روز فروش، آندروید ۷٫۰ نوقا را به عنوان سیستم عامل به همراه خواهد داشت درست نیست، اما اینکه الان مهر تایید بر این گفته زده شده است خبر بسیار خوبی است. و امروز اتفاقی که دقیقا افتاده است تایید از طرف شرکت گوگل می باشد.

در صفحه رسمی موجود برای آندروید ۷٫۰ نوقای تازه عرضه شده، گوگل به خاطر برخی دلایل لازم دانست که پیام زیر را در پایین صفحه قرار دهد:

lg.v20.android.nougat.large

این شکل V20 به ما کمک نمی کند تا دقیقا بفهمیم که شکل اصلی گوشی چگونه خواهد بود. اما چیزی که واضح است این می باشد که گوشی های HTC Nexus که امسال تولید خواهند شد تا قبل از ۶ سپتامبر رونمایی نخواهند شد و این تاریخ زمانی است که ال جی از گوشی V20 خود در رویدادی در سان فرانسیسکو رونمایی خواهد کرد.

V20 قرار است رقابت تنگاتنگی با گوشی اخیرا عرضه شده سامسونگ Galaxy Note 7 داشته باشد، و در یک بخش که ال جی می تواند رقیبش را شکست دهد برتری نرم افزاری آن علی الخصوص در نسخه آندرویدش می باشد. در مورد نوت ۷، سامسونگ گفته است که انتظار دارد آندروید نوقا را در عرض دو یا سه ماه ارائه کند، بنابراین در این زمان V20 سیستم عامل جدید را به همراه خواهد داشت و این برای نوت ۷ میسر نخواهد بود. ال جی V20 انتظار می رود که در ۲۳ سپتامبر در فروشگاهها باشد، با پیش فروشهایی که از ۱۴ سپتامبر آغاز خواهد شد.